Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
That, my dear
is what makes a character interesting, their secrets.
"Tell me your story"
These are the most powerful words in the universe

crimson dusk
Eden Ravalee Emptyírta: Eliott Irvine
Csüt. Okt. 28, 2021 6:34 pm

queen of nothing
Eden Ravalee Emptyírta: Florian Draco
Pént. Okt. 22, 2021 1:14 pm

It is what it is - Deni & James
Eden Ravalee Emptyírta: Fernandeniar Leach
Hétf. Okt. 11, 2021 9:49 pm

Like I ever wanted to see you again ~ Kyle & Leith
Eden Ravalee Emptyírta: Kyle Thyron
Hétf. Okt. 11, 2021 8:48 pm

See, hear and speak
Eden Ravalee Emptyírta: Kyle Thyron
Hétf. Okt. 11, 2021 8:40 pm

Sonja & Elijah - and the earth is still moving
Eden Ravalee Emptyírta: Sonja Hunt
Vas. Okt. 10, 2021 10:37 am

Cyrus x Cain - Shake it up
Eden Ravalee Emptyírta: Cyrus Fisher
Vas. Okt. 10, 2021 9:45 am

First step to a (not) wedding
Eden Ravalee Emptyírta: Anriad Lyell
Hétf. Okt. 04, 2021 8:44 pm

Jonathon Llythir
Eden Ravalee Emptyírta: Jonathan Llythir
Hétf. Szept. 27, 2021 10:10 pm

I'm lost in the darkness, and you are my torch ~ Orion x Florian
Eden Ravalee Emptyírta: Orion Draco
Pént. Szept. 24, 2021 3:08 pm

Here we are
kings and queens of the world
Összesen 0 felhasználó van jelen :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 0 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (43 fő) Pént. Okt. 09, 2020 9:42 pm-kor volt itt.


Megosztás
 

 Eden Ravalee

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Eden Ravalee EmptySzomb. Szept. 26, 2020 6:26 pm

Eden Ravalee

Fight it or accept it, Fear it or control it


Becenév

nincs és ne is próbálkozz


Foglalkozás

detektív, MPD


Születési hely és idő

MA, Salem, 1964. november 10


Családi állapot

married to coffee


Beállítottság

gay af


Varázserő

nekromancia



Elf
Rendfenntartás
Jack Falahee

Erösségek

A legnagyobb erősségem kétségtelenül a kiváló humorérzékem. Soha nem tudja senki hogy ost éppen viccelek-e vagy komolyan gondolom. Álalában komolyan gondolom. Ezenkívül ott az erőm ami hű de ritka és hű de félelmetes. Detektívként jó emberismerő vagyok és hamar átlátom az aktuális helyzetet. Szinte lehetetlen hazudni nekem, én viszont annál jobban hazudok.
Gyengeségek
Utálok mindent. Mindent is. Az életemet, önmagmat, a munkámat, a lakásomat, a várost ahol élek, a kollégiámat, az ott élőket, a boltokat, a galambokat, az eget, a levegőt, a bokrokat. Mindent. Na jó... a kávét szeretem. Egyedül azt szeretem. Hoz valaki nekem egyet? Légyszi.

Család

A szüleim meghaltak mikor még alig voltam tizenhat éves, így róluk sajnos már nincsen túl sok emlékem. Késői gyerek voltam, ők pedig már idősek és betegek lettek. Ezután a nővérem, Ria gondoskodott rólam, aki jó húsz évvel idősebb nálam.
Lényegében ő nevelt fel és mai napig ő az aki próbál többé kevésbé a helyes úton tartani. Ő az aki mindent elért amiről a szüleink álmodtak. Orvos lett, csodálatos gyógyító keze van. És akkor itt vagyok én, a korcs nekromanta aki egy kaktuszt nem tud életben tartani mert ha a közelébe megyek elsorvad.
Ria minden ami én nem vagyok, mégis borzasztóan szeretem őt és tudom hogy ő is engem, még ha sokszor nagy teher is vagyok neki.
A családom másik tagja nem vérszerinti rokonom. Sőt még csak nem is ugyanahoz a fajhoz tartozunk. Ő a legjobb barátom, a fogadott öcsém, Florian. Vicces ahogy mi találkoztunk, behozták hozzánk gyilkosság vádjával. Persze nem ő volt és én ezt az első pillanatban megmondtam, de mivel még pályakezdő voltam és mindenki kinézett a nekromanciám miatt nem hallgattak rám. Meglepő.
Egy szó mint száz, beszélgetni kezdtünk és azóta elválaszthatatlan jóbarátok vagyunk.
Ez az én családom. Kicsi, kicsit szedett vedett, de az enyém. Ők az egyetlen ok amiért még itt vagyok.

Torteneted

Odakint lassan hullott a hó, a karácsonyfa fényei az ablakon játszottak. A házat belengte a mézeskalács és a sült marha illata. A fenyőfa alatt ajándékok, a kandallóban égett a tűz. Minden tökéletes volt.
Ria és én a tűz előtt összebújva nézegettünk egy képeskönyvet. Már nem emlékszem mi volt a mese címe de imádtam mikor felolvasta nekem. Ő tudott a legszebben mesélni az összes családtagom közül. Eljátszotta a szereplőket, elváltoztatta a hangját mintha mindig valaki más bőrébe bújt volna. Mindig megnevettetett vele.
A csengő a vacsorának szólt. Mikor meghallottuk már megkordult a gyomrunk és szaladtunk is az ebédlőbe ahol nagy tölgyfa asztal roskadozott a rengeteg ételtől.
Az óriási marhasült foglalta el az asztal közepét, körülötte illatozó mézes almadarabok, krumplipüré, mártás, sült zöldségek. Minden mi szemnek és szájnak ingere.
Emlékszem hogy nem ért le a lábam a székről. Izgatottan kalimpáltam ahogy apám vágott nekem egy nagy szeletet a marhasültből. Gyönyörű szeletet kaptam, krumplipürét, mártást és egy nagy szelet sült almát.
Ria odarakott nekem még egy kis sült répát is mert tudta hogy az a kedvencem. Cinkos mosoly ült az arcán én pedig nem tudtam nem vigyorogni.
Minden olyan tökéletes volt. Olyan mesébe illő.
Tudtam hogy vacsora után megkapom az ajándékaimat, aztán a nővérem befejezi a mesét nekem. Teli hassal, boldogan fogok ágybabújni, holnap pedig az egész napot hóember építéssel és hógolyózással fogom tölteni. Ha jól viselkedem Ria talán elvisz korcsolyázni a tóhoz.
Beleszúrtam a villámat a marhasültbe és enni kezdtem. Isteni volt, omlós és puha.
A harmadik falatot vettem talán a számban mikor az... megmozdult a nyelvemen. Megálltam rágás közben és a falat tovább mocorgott a számban. RÉmülten köptem a tányérra mire anyám hitetlenkedve kapott levegő után.
- Eden Ravalee mégis mi az istent művelsz! - csattant fel de én elhűlve meredtem a tányéromra. A kis, enyhén megrágott falat... mocorgott a fehér porcelánon. Ria is odahajolt és elkerekedtek a szemei.
- Anyu... mozog Eden kajája... - pislogott rá döbbenten. A szüleink döbenten emelkedtek fel hogy megnézzék maguknak hogy mi történik a tányéromon.
A következő pillanatban az egész szelet hús felemelkedett és fájdalas, szinte sikoltó bőgésbe kezdett. Sikítva hőköltem hátra a székemben és azzal a lendülettel borultam fel.
Az egész marhasült, minden szelet az asztalon életre kelt. Én keltettem életre mindet. Elrontottam a karácsony esténket.
Akkor derült ki hogy nekromanta vagyok... és azóta nem eszem húst.

Ria keze az enyémben volt ahogy a sír szélén álltunk. A keze finoman remegett az enyémben én pedig a két, teljesen egyforma koporsóra meredtem. A képességem msot cserbenhagyott. A koporsók nem nyíltak ki és nem kerültek elő belőle a szüleink. Nem tárták ki felénk a karjukat hogy megöleljenek és azt mondják minden rendben lesz.
A nővérem halkan szipogott mellettem mire elfordítottam a szemem a sírgödörről és ránéztem. Az arcát könnyek áztatták, az ajka remegett. Olyan volt mint egy kislány pedig kettőnk közül én voltam még gyerek. Megszorítottam a kezét mire rám nézett.
- Nem megy... nem működik a képességem... - suttogtam ire megrázta a fejét egy szó nélkül és átkarolt. Nem szólt semmit csak magához ölelt.
Odabújva néztem vissza a két koporsóra.
Alig pár nap volt hogy elvigye őket ez a kór, amiről azt sem értettem hogy micsoda. Egyikük sem volt már fiatal, hisz elmúltak 150 évesek de... Azt hittem erősebbek ennél. AZt hittem túl fogják élni.
Ria könnyei az arcomra potyogtak, az egész teste rázkódott de én... én valahogy nem tudtam sírni. Nem jött ki egyetlen könnycsepp sem. Pedig felfogtam hogy soha többé nem fogom látni a szüleim arcát. Felfogtam hogy soha többé nem fognak hozzámszólni.
Mégsem tudtam sírni.
- Minden rendben lesz Eden... Én fogok vigyázni rád mostantól jó...? Odaköltözöl hozzám és... és minden rendben lesz... - suttogta Ria remegő hangon én pedig bólintottam és átkaroltam a derekát.
Már nem is emlékszem a szüleim arcára. Apámnak bajsza volt és szemüvege de a többi részlet mind homályos. Nem emlékszem a szeme színére, vagy a hangjára, nem emlékszem milyen magas volt, vagy hogy öltözködött.
Édesanyámnak a kezeire emlékszem. Ugyanolyan gyógyító keze volt mint RIának. És az arca... az arca helyére már csak a nővérémét képzelem. AZ ő mosolyát látom, az ő hangját képzelem oda.
Ria az aki felnevelt. Miatta nem lette az aki lehettem volna.

Újabb álmatlan éjszakán voltam túl. Talán ha egy órácskát vagy kettőt sikerült aludnom, azon kívül csak a plafont bámultam ebben a lakásnak becézett lyukban. Egyetlen szoba volt az egész, plusz egy fürdő és egy kis kamra. De legalább nem volt messze a kávéfőző az ágyamtól. Ahogy elkezdett pirkadni és egy kis fény szűrődött be a ferde redőnyök alatt inkább kimászta a takaró alól. Feltettem főni egy adag kávét és a nagy bögrémmel egyetemben kiálltam az erkélyre elszívni egy cigit. Vagy kettőt. Vagy többet.
Figyeltem ahogy ébredezik a város, figyeltem a lent szaladgáló különféle lényeket, néztem az égen elrepüő sárkányokat és griffeket. Lassan nekem is ideje volt elindulnom munkába. Gyorsan magara kaptam azt amit találtam a szekrényben, ismétcsak megállapítottam hogy le kéne mennem a mosodába kimosni a ruháimat, de tudtam hogy ennek ma sem lesz itt a napja és fogtam a kis kávéval teli töltött termoszomat és elindultam az őrs felé. Nem vacakoltam a kocsival, nem siettem, úgyis megszokták már hogy kések.
De én vagyok az egyetlen nekromanta detektívük kéznél szóval nem cserélhetnek le. Win-win mi?
Megcsörrent a telefon a zsebemben és ahol elővettem Florian fintorgó arca köszöntött.
- Nagyon fontos és elfoglalt vagyok, mit szeretnél? - vettem fel a telefont. Csodálkoztam hogy még fent van ilyenkor rég aludni szokott már. Rantolt egy kicsit a helyes pasin aki nem ír rá tinderen. Persze ő nem írt rá mert az ilyen már. Megbeszéltünk egy közös ivászatot estére aztán elzavartam aludni. Morogva de ment. Nagyon helyesen tette.
A telefonomra pillantva kikerestem Ria számát de nem hívtam fel. Még nem... Majd ha kicsit kipihentebb leszek. Most úgyis kihallaná a hangomból hogy nem vagyok jól. Nem akarom hogy aggódjon.
Az őrsre belépve megláttam egy nagydarab szőkés, szakállas fickót álldogálni a recepciónál. Sütött róla hogy vérfarkas. Nem volt meglepő vérfarkasokat látni itt, hisz állandóan behoztak egyet egyet. A szemem végigsiklott rajta és mentem is az irodám felé. Ahogy leültem a főnök már hivatott is be. Nem tudtam elrejteni a szemforgatásomat. TÚlságosan beszédes az arcom. A kávémmal együtt indultam el felé és még... Mit sem sejtettem arról hogy mi lesz odabent.
A vég kezdete.


Eden Ravalee

Rendfenntartás
Eden Ravalee


:
Eden Ravalee C1edd522c936c3ab8909da2c5a123d8d
Play by :
Jack Falahee
:
Eden Ravalee AnxiousWateryCockerspaniel-size_restricted
Join date :
2020. Sep. 17.
Hozzászólások száma :
135

Eden Ravalee Empty

Eden Ravalee EmptySzer. Okt. 07, 2020 3:52 pm
Üdv köztünk Eden!

Finding friends with the same mental disorder...priceless!

Drága Eden, először is: köszönöm, hogy vagy nekem! Soha nem gondoltam volna, hogy az kell hozzá, hogy egy életre szóló barátságra leljek, hogy megvádoljanak gyilkossággal. És akkor találkoztam Veled! Olyan fiatal voltál, hogy el se hittem, hogy nyomozó vagy, és te jó ég, mennyire más voltál, mint amilyen ma vagy! A ruházkodásról, meg a hajviseletről inkább ne beszélgessünk, ami a '80-as években történt, az ott is marad, és mindenkinek jobb így! De amint megláttalak, azonnal megéreztem benned valamit. Azt, amit senkiben előtted: hogy benned vakon megbízhatok, mert soha nem döfnél hátba. És milyen igazam volt. Örökre barátok maradunk, jóban és rosszban egyaránt, közelebb, mint a testvérek. Egy részem benned él, ahogy a tiéd bennem. Itt van még egy egész élet előttünk, hogy együtt sírjunk, együtt nevessünk, és megtartsuk a jó szokásunkat, hogy néha ocsmányul berúgjunk.
Mikor elmesélted féltve őrzött titkodat, láttam rajtad, hogy rettegsz. Hogy én is gúnyt űzök majd belőled, hogy félni és undorodni fogok tőled, pedig soha nem tenném. Bátornak, és erősnek tartalak, amiért képes vagy ezzel a teherrel együtt élni. Azt kívánom néha, bár ismeretlek volna már gyerekkorodban is, bár  megmenthettem volna a szüleiteket, bár ne kellett volna nélkülük felnőnöd, hiszen míg ők éltek, tökéletes életed volt. Hálás vagyok a nővérednek, amiért vigyázott rád, amikor én még nem tudtam. Annyit tehetek érted, amennyit te is értem: hogy minden fájdalmadban osztozok, megölellek, amikor fáradt vagy, amikor dühös vagy a világra, és gyűlölöd magadat. Ez soha nem fog változni.
Remélem, hogy hamarosan megtalálod azt, aki többet is tehet érted. Megérdemled, hogy boldog legyél, hogy legyen valaki, aki a világnál is jobban imád, és megmutatja neked, hogy milyen csodálatos is vagy valójában. Ki tudja, talán ez a valaki közelebb van, mint gondolnád. Talán az új társad, aki annyira idegesít? Ki tudja. Egyetlen dolgot ígérj meg nekem: nem utasítod el őt, ha végre megtalál. Boldognak akarlak látni végre!
Úgyhogy, óriási öleléssel és el nem múló szeretettel engedlek a játéktérre. Ne zárd be a szívedet azelőtt, aki mindent meg tud adni neked, amire valaha vágytál!

Üdvözöl:

Florian



Florian Draco

Arisztokrata
Florian Draco


:
Eden Ravalee Be249c9356a06361e98fd1b70aca45fc67147454
Play by :
Timothée Chalamet
:
Eden Ravalee 695d9a04ce2dd95b77148faba53f9817
Join date :
2020. Sep. 17.
Hozzászólások száma :
147

Eden Ravalee Empty
 Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Rihannon Ravalee
» Dr. Ravalee & Dr. Moore - Nightshift
» Rihannon Ravalee - sweetest of sisters
» Eden & Ria
» Ria & Eden - The one I can count on
Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
One of Us :: We all have magic inside us :: Lakóink :: Elfek-
^
ˇ