Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
That, my dear
is what makes a character interesting, their secrets.
"Tell me your story"
These are the most powerful words in the universe

crimson dusk
Ayishah Quraishi Emptyírta: Eliott Irvine
Csüt. Okt. 28, 2021 6:34 pm

queen of nothing
Ayishah Quraishi Emptyírta: Florian Draco
Pént. Okt. 22, 2021 1:14 pm

It is what it is - Deni & James
Ayishah Quraishi Emptyírta: Fernandeniar Leach
Hétf. Okt. 11, 2021 9:49 pm

Like I ever wanted to see you again ~ Kyle & Leith
Ayishah Quraishi Emptyírta: Kyle Thyron
Hétf. Okt. 11, 2021 8:48 pm

See, hear and speak
Ayishah Quraishi Emptyírta: Kyle Thyron
Hétf. Okt. 11, 2021 8:40 pm

Sonja & Elijah - and the earth is still moving
Ayishah Quraishi Emptyírta: Sonja Hunt
Vas. Okt. 10, 2021 10:37 am

Cyrus x Cain - Shake it up
Ayishah Quraishi Emptyírta: Cyrus Fisher
Vas. Okt. 10, 2021 9:45 am

First step to a (not) wedding
Ayishah Quraishi Emptyírta: Anriad Lyell
Hétf. Okt. 04, 2021 8:44 pm

Jonathon Llythir
Ayishah Quraishi Emptyírta: Jonathan Llythir
Hétf. Szept. 27, 2021 10:10 pm

I'm lost in the darkness, and you are my torch ~ Orion x Florian
Ayishah Quraishi Emptyírta: Orion Draco
Pént. Szept. 24, 2021 3:08 pm

Here we are
kings and queens of the world
Jelenleg 25 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 25 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (49 fő) Csüt. Szept. 19, 2024 6:19 pm-kor volt itt.


Megosztás
 

 Ayishah Quraishi

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Ayishah Quraishi EmptyVas. Okt. 11, 2020 8:27 pm

Ayishah "Alice" Quraishi

go build another castle out of sand


Becenév

Habiba, Alice


Foglalkozás

kigolyózott hercegnő (influenszer)


Születési hely és idő

1996. október 11., Abu-Dzabi


Családi állapot

egyedülálló


Beállítottság

heteroszeuxális


Varázserő

állatokkal való kommunikáció



tündér
szolgáltatók
Kylie Jenner

Erösségek

Apám szerint makacs vagyok, mint az öszvér. Erre az öszvér azt mondta, hogy mindketten bekaphatjuk.
Anyám szerint neurotikus vagyok, mint a macskák. Cirmi erre leginkább csak megcsóválta a farkát, aztán tüntetőleg hátat fordított, mielőtt mintegy mellékesen elejtettem volna a borospoharamat, és patkó alakba rendeződve, égnek meredő szőrrel kiszáguldott volna a szalonból.
A többi nő szerint, akiket apám elvett, és akik inkább ne is álmodozzanak arról, hogy megmondhatják nekem, hogy mit tehetek, nos--
Ja, hogy szerinted a neurotikus ideggyengeség nem erősség? A maximalizmus? A hibáktól való rettegés? A rögeszmés tisztaságmánia, a szabályok módszeres követése? Ezek nélkül aligha jutottam volna el idáig. És bár úgy tűnhet, hogy ez az „idáig” messze van a csúcstól, előbb-utóbb sor kerül arra is.
Gyengeségek
Tudom, hogy nem kellene tíz éve bezárt oroszlánokat terapeutának használnom. Tudom, hogy nem kéne viperáktól tanácsot kérnem családi zűröket illetően. Tudom, hogy nem egy kakukktól érdemes megkérdezni, hogy mit csináljon az ember egy zabigyerekkel. Tudom, hogy nem a kecskére kéne bízni a káposztát.
Tudod, az van, hogy nagyon sok mindent tudok, de időnként mégis belesétálok az agyam által állított csapdákba, amelyek alját a szívem rakta ki éles karókkal, és képes vagyok meglepődni, hogy megütöm a bokámat. Is.

Család

Apámnak négy felesége van. Összesen tizennégyen vagyunk testvérek vagy féltestvérek, egy ponton, hidd el, már te magad sem tartanád fontosnak, hogy észben tartsd. A legidősebb testvérem negyvenéves, a legfiatalabb pedig alig négyhónapos. Egy ponton tizennyolcan voltunk testvérek, apámnak pedig hat felesége volt, de a puccs sok mindent megváltoztatott, valószínűleg mélyen bennünk is.
Apám eddig négyszer akart kiházasítani.
Aztán egy ponton belátta, hogy a jobbkezeként többet ér velem, mintha szajhának adna valami gyökér mellé.

Torteneted

Az Egyesült Arab Emírségek 2015-ös diszkriminációellenes törvényében továbbra sem szerepelnek a nemi diszkriminációt érintő ügyek. A 2005-ös szövetségi törvények értelmében ahhoz, hogy egy nő házasságot köthessen, a férfi gondviselőjének kell összeállítania a házassági szerződését – legyen ez mondjuk egy apa, egy báty vagy éppen egy kijelölt férfi, egy akármilyen férfi, hiszen férfi nélkül senki sem vagy nőként –, és ha már megköttetett a házasság, akkor a férfi önhatalmúlag el is válhat a nőtől, ellenben a nőnek ugyanúgy kérvényeznie kell a válást, mint mondjuk egy normális helyen bárki másnak. A férfi nem köteles eltartani a feleségét, amennyiben a nő nem hajlandó hitvesi kötelességeit teljesíteni – törvényes kifogás híján –, illetve totális engedelmességet várnak el tőle. Például, ha a férje engedélye nélkül mer dolgozni, az már törvénytelennek minősül. A házasságon belüli erőszak nem szabályozott a törvény által.
És ezen a ponton kell megjegyeznem, hogy amíg az Emírségekben vagy, hiába tündér az apád, ugyanezek a szabályok állnak rád is, bogaram. Valószínűleg éppen ezért ért akkora sokként, amikor a puccsot követően Pakisztánból Dubajba menekültünk, minden ugyanúgy maradt, mint annak előtte volt.
Éppenséggel csak egy kicsit kurvára szarabb lett minden.


Ezt a „kurvára szarabb”-at nyilván kifejthetném bővebben, de akkoriban még aligha fogtam fel, hogy mi történt. Meglehetősen lassan állt össze a kép, mint amikor egy kaleidoszkópot végre a megfelelő szögbe forgatsz, és egészen új látvány tárul eléd: az emlékeim és a jelenem együttállása felfedte előttem azt a konstellációt, amely más megvilágításba helyezte apámat, más fényben láttam tőle a puccsot, más fényben láttam a bátyám és az anyja elvesztését, más megvilágításba helyezte a méregdrága cipőimet – mert mi más lehetne méregdrága, ha a csador alól éppen csak a huszonnégy karátos arannyal díszített szandálom látszódik ki, valamint a szitakötőkére emlékeztető szárnyam? –, és már nem volt kedvem tovább úgy tekinteni erre a luxusrabigára, mintha több lenne aranyketrecnél.
Nem volt könnyű az asztalra csapni, de az állataink segítettek. Aztán persze előbb a lovaktól, aztán a kutyáktól, aztán a macskáktól szabadult meg, az egereknek csapdákat tett ki, és hallgattam a sikítozásukat éjszakánként, amíg nem fordultam a pókokhoz és a szúnyogokhoz segítségért, akik addig dünnyögtek a fülébe, amíg végül kölcsönösen az őrület szélére nem sodortuk egymást. Számtalan parázs vitán vagyunk túl, méregdrága festményeket szaggattam késsel, ő porcelán- és üvegcsodákat tett tönkre, azzal fenyegetett, hogy börtönbe csukat – mert ugyebár megtehette volna, lásd fentebb –, de akkor is találtam volna valakit, aki visszajár hozzá, és kísérti a nevemben.
Kénytelen volt belátni, hogy több hasznomat veszi, hogyha nem akar kiházasítani valami sehonnai sejk negyedik feleségének, hát inkább hagyta, hadd járjam a világot, én pedig megszűntem habibának lenni, nem húztam magamra többé csadort, sem burkát, és összeszorított foggal tűrtem, hogy anyám nem támogatja a felszabadulásomat, mi több, hogy ő maga még mélyebben temetkezett a rengeteg sűrű anyag mögé, mintha az általam okozott szégyen elől elrejtőzhetne a leplei alá.
Talán ez lökött újra meg újra még messzebbre és messzebbre tőlük.

Az „Alice” meglehetősen klisés névnek tűnhet, de amikor 2014-ben egyszerűen betiltották Szaúd-Arábiában a Lindával, a Sandyvel meg több külföldi hangzású névvel együtt, akkor a bennem élő lázadó és szabadságharcos – említettem már, hogy a lázadásom és szabadságharcom nagyfokú szabálykövetési rögeszmével társul? nem? pedig isteni jó buli van ám a fejemben, elhihetitek – magától értetődőnek vette, hogy ez lesz a nekem való név. Illett az éppen építgetni kezdett brandemhez, könnyebben szájra jött az „Alice Q” minden alkalommal, amikor TED talkot tartottam lovasterápiával kapcsolatban, és az Instagramomra is jobban vonzotta az embereket, mint bármiféle habibi jellegű közel-keletiség, ami 2001 után kifejezetten nem csengett jól a nyugatiak számára.

A rivaldafény furcsamód megkönnyítette az apámmal való együttműködést, ugyanis – bár sok oldalról támadtak – a világhírnév egyúttal védelmet is biztosított, és kitartó munkával, rengeteg pénzzel és ügyvédek egész hadával – hihetetlen, hogy emberi jogalkotókat vontunk be a családi viszályainkba – sikerült visszaszereznünk a minket megillető helyet a közel-keleti tündérhierarchiában.

És amikor mindezzel megvoltunk, és kivirágoztam mind nőként, mind üzletasszonyként, mind influencerként, mind terapeutaként, akkor végre az apám orra alá csúsztathattam azt a fényképet, amit már legalább három éve őrizgettem, és megkérdezhettem tőle, hogy mond-e számára valamit az, hogy atlaszcédrus.
Mondott.



Vendég

Vendég
Anonymous



Ayishah Quraishi Empty

Ayishah Quraishi EmptyCsüt. Okt. 15, 2020 11:00 pm
Üdv köztünk Alice!

Who run the world...girls!

Nőnek lenni sosem volt egyszerű, ezt senki sem mondta. Az Egyesült Arab Emírségekben meg pláne nem. Nem is érte, hogyan bírjátok az ottani életet, de komolyan. Azt hiszem, én túl francia és ehhez mérten túl liberális vagyok ehhez. Az, hogy nem mehetsz ki az utcára, csak csadorban, hogy nem tanulhattok, hogy a férjeitek despotán uralkodnak felettetek. Erőre vall, hogy mindezt kibírtad, és nem vetetted le magad az egyik híres, Dubai toronyház tetjéről. Még akkor is, ha
a családod valószínűleg néha okot adott rá.
Érdekes dolog lehet az állatokkal beszélgetni. Persze, atomfizikáról nem fogsz egy macskával csevegni, hiszen ők sokkal egyszerűbbek, leginkább az evés, az alvás és a fajfenntartás érdekli őket, de néha már én is elgondolkodtam rajta, hogy mi járhat a fejükben. És te megérted ket, az érzéseiket, a félelmeiket, mindent. Érdekes és furcsa lehet így az életed, kicsit irigyellek is emiatt.
Na jól van. befejezem, mert csak feltartalak. Menj, foglald le szépséges pofidat, és vesd bele magad Amerika csillogó világába!

Üdvözöl:

Florian



Florian Draco

Arisztokrata
Florian Draco


:
Ayishah Quraishi Be249c9356a06361e98fd1b70aca45fc67147454
Play by :
Timothée Chalamet
:
Ayishah Quraishi 695d9a04ce2dd95b77148faba53f9817
Join date :
2020. Sep. 17.
Hozzászólások száma :
147

Ayishah Quraishi Empty
 Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
One of Us :: Every story ends sometime :: Archívum :: Archivált előtörténetek-
^
ˇ