Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
That, my dear
is what makes a character interesting, their secrets.
"Tell me your story"
These are the most powerful words in the universe

crimson dusk
Tybald de Lawall Emptyírta: Eliott Irvine
Csüt. Okt. 28, 2021 6:34 pm

queen of nothing
Tybald de Lawall Emptyírta: Florian Draco
Pént. Okt. 22, 2021 1:14 pm

It is what it is - Deni & James
Tybald de Lawall Emptyírta: Fernandeniar Leach
Hétf. Okt. 11, 2021 9:49 pm

Like I ever wanted to see you again ~ Kyle & Leith
Tybald de Lawall Emptyírta: Kyle Thyron
Hétf. Okt. 11, 2021 8:48 pm

See, hear and speak
Tybald de Lawall Emptyírta: Kyle Thyron
Hétf. Okt. 11, 2021 8:40 pm

Sonja & Elijah - and the earth is still moving
Tybald de Lawall Emptyírta: Sonja Hunt
Vas. Okt. 10, 2021 10:37 am

Cyrus x Cain - Shake it up
Tybald de Lawall Emptyírta: Cyrus Fisher
Vas. Okt. 10, 2021 9:45 am

First step to a (not) wedding
Tybald de Lawall Emptyírta: Anriad Lyell
Hétf. Okt. 04, 2021 8:44 pm

Jonathon Llythir
Tybald de Lawall Emptyírta: Jonathan Llythir
Hétf. Szept. 27, 2021 10:10 pm

I'm lost in the darkness, and you are my torch ~ Orion x Florian
Tybald de Lawall Emptyírta: Orion Draco
Pént. Szept. 24, 2021 3:08 pm

Here we are
kings and queens of the world
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (73 fő) Csüt. Szept. 19, 2024 11:46 pm-kor volt itt.


Megosztás
 

 Tybald de Lawall

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Tybald de Lawall EmptySzomb. Dec. 05, 2020 11:12 am

Tybald de Lawall

Leadership to me means duty, honor, country. It means character, and it means listening from time to time.


Becenév

Őfelsége


Foglalkozás

Szirénkirály


Születési hely és idő

FLO Savannah, 1945. szeptember 9.


Családi állapot

házas


Beállítottság

hetero (?)


Varázserő

Erős szirén hang



Szirén
Arisztokrata
George Clooney

Erösségek

Intelligens vagyok, nyugodt, megfontolt, és mindig is tudtam, mi a kötelességem. Ez elég nagy erősség egy trónörökös és egy király esetében. Ezen kívül tökéletes érzékkel használom a szirénhangom, amikor a helyzet megköveteli. Jól sejted, az a fajta vagyok, aki időnként hajlamos elég szabadon értelmezni a szabályokat, de sosem lépi túl a határokat.
Gyengeségek
Belefáradtam, hogy mindig önmagam komoly, vagy éppen udvariasan mosolygó mása legyek. Szabadságra vágyom ennyi év után, de talán pont ez lesz a vesztem? Ki tudja.

Család

Van egy gyönyörű feleségem, és két szép fiam. Mi vagyunk a tökéletes család. Papíron. Ezt írtam volna úgy húsz évvel ezelőtt, de mára már ez sem állja meg a helyét.
Az elsőszülöttünkben, Caelanben sok szempontból magamat látom viszont. Szinte minden körülmények között tudja a kötelességét, intelligens, ravasz, és tökéletes lenne az uralkodói pozícióra, ha képes lenne  elsajátítani némi empátiát. Szép dolog a racionális logika, de az ész olykor túl kevés, hogy a megfelelő döntéseket hozzuk meg. Ezt a saját bőrömön tanultam meg.
A másodszülöttünk, Dante, sokszor kapta már meg a család fekete báránya címet. Nyilván nem véletlenül. A botrányai, az életmódja olyan távol áll mindentől, amit hercegként elvárnánk tőle, amilyen távol csak lehet. Folyton feszegeti a határokat, és velem ellentétben neki sosem okozott problémát át is lépni őket. Fejtegethetnénk, hol ment félre a nevelése, de az igazat megvallva fogalmam sincs. Egyik gyermekemre sem jutott annyi időm, hogy lássam őket felnőni. Danténál is csak a szakaszokat láttam, és a pontot, amikor már későnek tűnt megfogni és visszahúzni. Talán az én hibám, hogy nem igyekeztem jobban. Talán mindannyian hibáztunk.
Hannalise is. Az én gyönyörű feleségem. Még mindig az. Hiába jártak el felettünk az évek, az eljegesedett viszonyunk ellenére még mindig látom benne azt a szépséget, ami anno megfogott benne. Mindez azonban nem több már egy antik dísztárgynál, amit szívesen csodál az ember egy vitrinbe zárva, hogy ha ránéz, tudja, megérte mindaz, amin eddig keresztülvergődött, hogy tudja, valaha volt értelme. Mert talán félek, hogy enélkül nem marad semmi. Ki merne ennyi idősen nekiállni felfejteni az élete szőttesét, hogy megtalálja azt a pontot, ahol minden elkezdett szétcsúszni?
Én tökéletesen tudom, hol volt az a pont.
Abban a vásári forgatagban, amikor egy fiatal suhanctól új életet kaptam. Silas olyan rövid idő alatt olyan közel került hozzám, amit talán sosem szabadott volna engednem. Apámnak legalábbis mindig ez volt a véleménye. Én csak azt tudom, hogy nem csak a tanácsadóm lett az évek alatt, de a legjobb barátom, a testvérem, valaki, aki minden körülmények között ott volt mellettem, és tudom, hogy akár az életét is feláldozná értem. Mégsem kérném soha ilyesmire. Ahhoz túl fontos számomra. Messze túl fontos.

Torteneted

- Elfáradtam, Silas - jegyzem meg egy nehézkes sóhaj kíséretében, miután megtorpanok a fel-alá járkálásban. Már ez sem képes csillapítani az egymást kergető gondolataim suttogását. - Ideje lenne átadnom a koronát valakinek, aki jobban bírja még a súlyát  - emelem Silasra a tekintetem, aki a konyakos poharat forgatva az ujjai között viszonozza a pillantásomat. - Te jó király lennél.
Valóban így gondolom. Olyan régóta van már mellettem, tanácsadóként is szinte sosem volt szükségem rá, hogy bármiben megkérdőjelezzem, vagy lényeges kérdésekben szembe menjek a tanácsaival. De azt is tudom, hogy önzőség lenne ilyesmire kérnem, mert távol áll tőle mindaz, ami a valódi hatalommal és az uralkodó pozíciójával jár.
- De idővel Caelan is az lenne. Ha valaki meg tudná mutatni neki végre, hogy nem mindig az ész érvei a legcélravezetőbbek, képes lenne olyan döntéseket hozni, amik a népünk érdekeit szolgálják. Ha pedig képes lenne lejjebb adni az arroganciájából, még talán kedvelnék is - folytatom végül elfordítva róla a tekintetemet, és a lépteim is újra surrogni kezdenek a drága szőnyegen. - Beszélhetnél a fejével.
Tudom, sokan gondolják Caelanről, hogy túl fiatal még az uralkodáshoz, de én harmincegy voltam, amikor megkoronáztak. Valószínűleg sokan engem sem tartottak alkalmasnak a trónra, de amúgysem kérdezték soha, akarok-e király lenni. Trónörökösnek születtem, az uralkodásom évei alatt pedig minden kétkedőmnek befogtam a száját, és nem erőszakkal, hanem azzal, hogy megmutattam, tévedtek. Nem önteltség azt mondanom, hogy jó király voltam mindeddig, és kevesen állítanák az ellenkezőjét.
- Hannával ne foglalkozz, vele majd én foglalkozom, Silas - felelem a tiltakozására. Tudom, hogy Hannalise még mindig úgy tekint Caelanre, mintha amaz megragadt volna a kamaszkora elején, és még mindig pártyolgatni kellene.
Silas nevetése ismét felé tereli a figyelmemet. Rég hallottam már őszintén nevetni, pedig mindig is szerettem hallgatni. Valahogy mellette sokkal könnyebb volt elfelejteni az uralkodás nyűgjét-baját, a sokszor éjszakába nyúló beszélgetéseink legalább egy kicsi terhet levettek a vállaimról. Vajon az én részemről felségárulás azt gondolni, hogy előbb kockáztattam volna, hogy a saját feleségemet veszítsem el, mint hogy a legjobb barátomat?
- Egyáltalán nem felségárulás, ha én kérem tőled, hiszen tudok róla. Én nem akarok már király lenni, ki más lehetne még alkalmas? Dante biztosan nem, ebben azt hiszem, egyetértünk. A többi oldalági leszármazott pedig nem kapott olyan neveltetést, hogy elbírjon a királyság vezetésével, és nincs türelmem újabb tíz évet kínlódni, mire kinevelünk valakit a helyemre.
Talán nem méltóak a szavaim egy uralkodóhoz, de így, hogy már semmi nincs, amiben örömömet lelném a jelenlegi pozíciómban, így, hogy a házasságom minden igyekezetem ellenére darabokban hever, így, hogy a gyerekeim - és talán a feleségem is - pont azért kerültek fényévekre tőlem, mert túl jó király voltam. A kötelesség mindenek felett. Mindig hű voltam a népemhez, Annalise-hez, az uralkodói pozíciómhoz, csak egy valakihez nem voltam hű soha: önmagamhoz. Arra pedig most kezdtem rájönni, hogy túl rövid az élet ahhoz, hogy ne éljek legalább egy kicsit önmagamként.
Mielőtt válaszolhatnék Silas hozzáfűzött gondolataira, Hannalise lép be az irodám ajtaján. A megjelenése tökéletes és elegáns, mint mindig, az amúgyis hűvös viselkedése pedig egyenesen fagyosba csap át, amikor megpillantja Silast. Tudom, hogy soha nem kedvelte, a Tengerre, hogy ne tudnám, hiszen megannyiszor vesztünk össze Silas miatt. De jó ideje már ennyi szót, ennyi érzelmet sem érzi érdemesnek pazarolni sem rám, sem a tanácsadómra.
- Hannalise - állok meg előtte, elterelve a figyelmét egy pillanatra Silasról, de épp csak egy futó pillantásra méltat, mielőtt ismét Silas felé fordulna.
- Indulnunk kell, a tanács nem fog örökké várni - a hangja ridegen, parancsolón csattan, én pedig rezignált nyugalommal figyelem, ahogy elindulnak kifelé az irodámból, és becsukódik mögöttük az ajtó. Magamra maradok a gondolataimmal, miközben a kis bárszekrényhez lépek, hogy az egyik kristálydekanterből töltsek magamnak egy pohár gint. Az első korty kellemesen éget, a második már könnyebben csúszik, miközben helyet foglalok a kényelmes bőrfotelben, ami még mindig őrzi Silas testének melegét. Szabad kezem a karfára simítom, és hátradöntöm a fejem, úgy figyelem a gyönyörű faragásokkal és intarziával díszített fa borítást a falakon, az ízléses aranyozott festést a plafonon. Azon elmélkedem, minek kellene történnie ahhoz, hogy a világ végre kifordulhasson körülöttem a sarkaiból, én pedig kiszabadulhassak végre ebből a börtönből, amiben születésem óta minden napomat töltöttem.


Vendég

Vendég
Anonymous



Tybald de Lawall Empty

Tybald de Lawall EmptySzomb. Dec. 05, 2020 5:34 pm
Üdv köztünk Tybald!

To be a king and wear a crown is a thing more glorious to them that see it than it is pleasant to them that bear it.

Királynak lenni nem könnyű, ezt kijelenthetjük. Soha, egy percig sem csak magadért gondolsz, hanem az egész népedért, mindenkiért, akiért te tartozol felelősséggel. Néped az első, és mindennél fontosabb, és te nagyon is jól csinálod. Nagyapám látott már nem egy királyt népetek élén, ám kétségtelen, hogy téged nagyon kedvel, talán még jobban is, Nem csodálom, hiszen ő látja, hogy milyen rátermett, és bölcs király vagy. A néped békében él, és szeret téged, te pedig úgy ragogysz az élükö, akár a legfényesebb csillag.
Mégis megértem, hogy elfáradtál. Oly régen cipeled már a korona súlyát, hogy többen már belerokkantak volna. Arról nem is beszélve, hogy miközben arra koncentráltál, hogy jól kormányozd azokat, akik számítanak rád, hogy közben széthullott a magánéleted. Két fiad és feleséged messze kerültek tőled, és megértem, hogy ez fáj. Akkor is, ha Silas hűségesen melleted áll, mindenben. Jó, hogy rá számíthatsz, nélküle talán már feladtad volna. Két fiad számára még van remény, velük még megtalálhatod a közös pontot, feleséged azonban már keményebb dió. Mindenesetre én szurkolok neked, hogy sikerüljön kicsit végre magadért is élj.
Nem tartalak fel tovább, ezer és egy tanácsügy vár megvitatásra. Ne feledd lefoglalni sármos arcodat, és menj, két fiad már nagyon vár rád. A Tanácsban találkozunk!

Üdvözöl:

Florian



Florian Draco

Arisztokrata
Florian Draco


:
Tybald de Lawall Be249c9356a06361e98fd1b70aca45fc67147454
Play by :
Timothée Chalamet
:
Tybald de Lawall 695d9a04ce2dd95b77148faba53f9817
Join date :
2020. Sep. 17.
Hozzászólások száma :
147

Tybald de Lawall Empty
 Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Dante de Lawall
» Caelan de Lawall
» Hannalise de Lawall
» Tybald & Keenan - Remedy
» Are we reconciled? ~ Tybald & Dante
Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
One of Us :: Every story ends sometime :: Archívum :: Archivált előtörténetek-
^
ˇ