Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
That, my dear
is what makes a character interesting, their secrets.
"Tell me your story"
These are the most powerful words in the universe

crimson dusk
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Emptyírta: Eliott Irvine
Csüt. Okt. 28, 2021 6:34 pm

queen of nothing
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Emptyírta: Florian Draco
Pént. Okt. 22, 2021 1:14 pm

It is what it is - Deni & James
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Emptyírta: Fernandeniar Leach
Hétf. Okt. 11, 2021 9:49 pm

Like I ever wanted to see you again ~ Kyle & Leith
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Emptyírta: Kyle Thyron
Hétf. Okt. 11, 2021 8:48 pm

See, hear and speak
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Emptyírta: Kyle Thyron
Hétf. Okt. 11, 2021 8:40 pm

Sonja & Elijah - and the earth is still moving
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Emptyírta: Sonja Hunt
Vas. Okt. 10, 2021 10:37 am

Cyrus x Cain - Shake it up
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Emptyírta: Cyrus Fisher
Vas. Okt. 10, 2021 9:45 am

First step to a (not) wedding
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Emptyírta: Anriad Lyell
Hétf. Okt. 04, 2021 8:44 pm

Jonathon Llythir
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Emptyírta: Jonathan Llythir
Hétf. Szept. 27, 2021 10:10 pm

I'm lost in the darkness, and you are my torch ~ Orion x Florian
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Emptyírta: Orion Draco
Pént. Szept. 24, 2021 3:08 pm

Here we are
kings and queens of the world
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (44 fő) Vas. Május 19, 2024 7:00 pm-kor volt itt.


Megosztás
 

 Some help pls ~ Blaze & Florian

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 EmptyHétf. Feb. 15, 2021 12:10 am
First topic message reminder :

Blaze x Florian

The winners write history

Gigászi kő-papír-olló küzdelem árán végül sikerült kisakkoznunk Lucassal, hogy mégis melyikünk sündörögjön át a néprajz tanszékre, és tolja egy kolléga orra alá azt a történész-szemmel értékelhetetlen semmit, amit az egyik diákunk szakdolgozat címszó alatt beadott. Miután előző este úgy összevesztünk rajta, hogy szerintem még az ország másik felén is az ordibálásunkat hallották. Komikus jelenet volt, ahogy a lakás két biztonságos sarkából üvöltöztünk, tökéletesen tisztában lévén azzal, hogy nem kéne megint rommá gyalázni szegény kis otthonunkat. Végül is rám esett a választás, ami több szempontból is kellemetlen volt.
Az őszi szemeszter eleje óta voltam csak hivatalosan is Lucas tanársegédje, így több, mint háromszáz éves fejjel. És csak azért nem lehettem professzor, mert szerencsétlen időben ért utol az átalakulás, így a hallgatóink nagy része idősebbnek nézett ki nálam. Nem igazán ismert el még senki az egyetemen úgy, mint oktatót, valahogy még hallgatóként éltem a fejükben. Ráadásul, elég nehéz úgy elmagyarázni, hogy miért is veszekedtünk a szakdolgozat felett éjjel tizenegy órakor, hogy kihagyom azt az apró, ám nem elhanyagolható tényt, hogy történetesen együtt élünk. Ha még csak lakótársi szinten érteném az együtt élést, az jó lenne, de korántsem erről van szó. Erre az én életem párja nem átall engem átzavarni a kollégához, mikor azt sem tudom néha összeszedetten megfogalmazni, hogy hogy hívnak.
Corian professzor irodája felé baktatva még egyszer átolvasom a szóban forgó szakdolgozatot. A szirén srác, aki írta szerintem egy megtévedt néprajzos, vagy én nem tudom, mert az európai népvándorlásról olyan faszán lekanyarította az uráli népek hitvilágára meg művészetére a témát, hogy az ezen a szakon csillagos ötös, nálunk meg egy izmos bukó. Direkt megbeszéltük vele, hogy a dolgozat a nomád népek vándorlását vegye alapul, a faji összetételt, és az általános utóhatásokat szem előtt tartva, erre oldalakon át rizsázott a hitvilágról, meg az edényekről. Lucas el akarta hasaltatni, én át akartam irányítani néprajzra, és ebből lett a hangos szóváltás.
Az iroda ajtaja előtt kicsit megigazítom a nyakkendőmet, aztán bekopogtattam, é azzal a lendülettel be is engedtem magam.
- Jó napot professzor! -mosolyogtam kedvesen, tényleg csak remélni mertem, hogy nem néz hallgatónak. – Florian Draco a történelem tanszékről…szeretnék egy kis segítséget kérni.


 
Florian Draco

Arisztokrata
Florian Draco


:
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Be249c9356a06361e98fd1b70aca45fc67147454
Play by :
Timothée Chalamet
:
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 695d9a04ce2dd95b77148faba53f9817
Join date :
2020. Sep. 17.
Hozzászólások száma :
147

Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Empty

SzerzőÜzenet

Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 EmptyKedd Május 25, 2021 10:52 pm
Blaze x Florian

The winners write history

Nagyjából az egész hátralevő életemet el tudtam volna tölteni a George Washington egyetemen, mint tanársegéd, ha mellékelik a csomagba Lucast meg Alecet, sőt még Dahliát is, pedig vele éppen nem olyan rózsás a viszonyunk. Csak kellett pár megfelelő arc, az állandóság látszatának fenntartásához, és én boldog lettem volna. Talán nem egészen, hiszen egy-egy szeretett kolléga halála még akkor is szíven üt, ha az illető egy több mint kétszáz éved dzsinn, vagy egy rettenetesen öreg elf. Ezért nem jó vámpírnak lenni.
- Bevallom én kétszer futottam neki, és habár mégoly izgalmas, sajnos fogalmam sincs, hogy mennyire pontos. Örülök, hogy van még rá kapacitása. -mosolygok rá ismét, jól esik, hogy nem röhögött körbe. pedig elég cikinek éreztük mindketten, hogy ennyire süketek vagyunk a témához.
- Hát tapasztalatnak éppen egyik sem volt rossz, de kihagytam volna mindet – vakarom meg a tarkómat. Soha nem voltam egy katona alkat, de ha menni kellett, akkor nagyon nem volt választás.
- Nincs is több kérdésem. – mosolyogva megcsóválom a fejem, Lucas egy múzeum fegyver részlegén olyan lesz, mint egy kisfiú a játékboltban, és fizikai képtelenség kiráncigálni onnan. Ez talán olyasmi, mint az én vers-mániám.
- Ha esetleg érdekli, szívesen látjuk a Thornewood kastély könyvtárában, ott rengeteg meg nem jelent verset, és levelet őrzünk a múltból. Biztos találna ott valami kiemelkedőt. -mosolygok rá, ami azt illeti nem ártana, ha valaki átnézné más szemmel is, mint mi, akik megélték ezeket az eseményeket. A nosztalgia hajlamos elragadni minket.
- Köszönjük. Reméljük nem fogja úgy érezni, hogy lepasszoltuk, mert eszünk ágában sincsen, de Önnek kiválóbb tanítványa lehet, mint nekünk bármikor.


 
Florian Draco

Arisztokrata
Florian Draco


:
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Be249c9356a06361e98fd1b70aca45fc67147454
Play by :
Timothée Chalamet
:
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 695d9a04ce2dd95b77148faba53f9817
Join date :
2020. Sep. 17.
Hozzászólások száma :
147

Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Empty

Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 EmptyHétf. Május 31, 2021 4:09 pm


 
Flo & Blaze

 
Knowledge is the new rich

 
Nem hibáztatom Floriant és Lucast, mert bár a területeink gyakran találkoznak, mégis teljesen eltérő nézőpontot és ismereteket követelnek attól, aki kutatja őket. Fordított esetben, ha egy háborúkkal foglalkozó dolgozatot kellene értékelnem, valószínűleg én is hasonló arckifejezéssel vakargatnám a fejemet azon tűnődve, hogy vajon hol lehet a lényeg és hogy mennyire helytálló.
-Idén szerencsére csak két diákom szakdolgozatával kell foglalkoznom. – ingatom meg a fejem, mert egyébként ennek annyira nem örülök. De többen is úgy döntöttek, hogy halasztanak, így nekem most lényegében felszabadult némi szabadidőm, amit legalább most hasznosan tudok majd eltölteni. És reményeim szerint még egy új diákkal is gyarapodik majd a végére a tanszék.
-Szerintem ezzel a többség így van. – Persze, sokan mennek önként és dalolva katonának, de amikor valakit besoroznak és háborúba küldik, az egészen más. Belőlem is hiányzik az a fajta hazafiasság, ami elhitetné velem, hogy a fronton a helyem, hogy harcoljak.
Mint a mellékelt ábra is mutatja, a versek sokkal inkább foglalkoztatnak és a meghívás hallatán azonnal felcsillannak a szemeim.
-Igazán nem akarok zavarni. – szabadkozom inkább csak illendőségből, mint őszintén. De engem így neveltek. Egyébiránt valóban nem akarok zavarni, de az arckifejezésemből látszik, hogy mennyire felvillanyozódtam. Ugyan pattogni nem kezdek el, mint egy kamaszlány, az távol áll tőlem, de a szemeim ettől függetlenül nem hazudnak.
-Ennyivel kénytelen lesz megbirkózni, ha vinni akarja valamire. – A felvetés természetesen jogos, ugyanakkor mi tárt karokkal várjuk az ilyen elkötelezett és lelkes tanulókat, mint amilyen ő is, még ha első nekifutásra pályát is tévesztettek. Én a magam részéről mindig szigorú vagyok velük, de ha látom az igyekezetet és a tudást, azt mindig szoktam honorálni.


 

@
Blaze Corian

Oktatás
Blaze Corian


:
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Interview-image,145948
Play by :
Billy Andrews
Keresettek :
Join date :
2020. Oct. 14.
Hozzászólások száma :
41

Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Empty

Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 EmptySzer. Júl. 14, 2021 10:59 pm
Blaze x Florian

The winners write history

Nagy kő esett le a szívemről a kollégának hála, azt hiszem, ennek a hírnek Lucas is őszintén örülni fog. Szegény srác koptathatja még a padokat egy darabig, de legalább olyasmit fog tanulni, ami tényleg érdekli, ami azért mégiscsak nagy előny. Utálatos dolog a felénél, vagy a célegyenesben otthagyni egy szakot, mert akkor jön rá az ember, hogy ez rohadtul nem érdekli. Mint én meg a fizika. Vagy a természettudományok, vagy bármi, ami nem művészet vagy történelem. Meg az az emlékezetes Sorbonne-i két év. Annak csúnya vége lett.
- Nem tudom, mennyiben jó ez. Én inkább lelombozónak mondanám, hogy ilyen kevés érdeklődést mutatnak a hallgatók…pedig ha tudnák, milyen izgalmas tud lenni. – mosolygok még mindig szelíden. Valamiért a történelem tanszéken meg egymás sarkát tapossák, pedig néha olyan unalmas tud lenni, hogy a tanári asztal mögött ücsörögve is elfog az álmosság. Nem Lucas hibája, ő igyekszik minden előadást feldobni, csak van, amelyiket nem lehet.  A háborúkat mindig izgalmasabban lehet tálalni, mint a politikai hercehurcákat.
- A vámpírság árnyoldala. – vonom meg a vállam egy furcsa mosollyal. Sok olyan elhivatott bajtársam volt, aki nem tért haza a harcmezőről, míg én kisebb-nagyobb sérülésekkel megúsztam a dolgot mindig. Jó a forradalomból haza hoztam egy csinos vágásnyomot, a tarkómon, amit azóta is a hajammal takargatok. Megcsúszott a guillotine éle a nyakamon, van ilyen. Volt amikor peches dolognak számított arisztokratának lenni.
Elmosolyodom az arckifejezését látva, a családi könyvtár említésére a legtöbb ember így reagál. Nagytata nem szívesen enged be oda bárkit, de azt hiszem Blaze esetében kivételt tenne. Ő képes lenne tisztelettel bánni minden ott talált könyvvel is irattal, éppen ezért ajánlottam fel neki.
- Ohh ugyan, egyáltalán nem zavarna. A nagyapám nem szívesen enged be oda olyat, aki nem elkötelezett a történelem iránt, de ez a probléma itt nem áll fenn. Szólok majd pár szót az érdekében professzor. – mert az arca tényleg olyan, mint egy kisfiúnak karácsony reggelén. Utoljára Lucast láttam ilyennek, mikor beszabadult oda.
- Azt hiszem, nem lesz ezzel gondja, én bízom benne. – mosolygok. – Ami pedig a könyvtárat illeti azt hiszem, ez a legkevesebb amit viszont tudok adni a segítségért cserébe.



 
Florian Draco

Arisztokrata
Florian Draco


:
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Be249c9356a06361e98fd1b70aca45fc67147454
Play by :
Timothée Chalamet
:
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 695d9a04ce2dd95b77148faba53f9817
Join date :
2020. Sep. 17.
Hozzászólások száma :
147

Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Empty

Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 EmptyCsüt. Júl. 15, 2021 2:56 pm


 
Flo & Blaze

 
Knowledge is the new rich

 
Valahol még örülök is, hogy átirányítják a diákot, ahelyett, hogy szélnek eresztenék. Ha valóban olyan jó a témában, akkor kifejezetten értékes tanuló lesz a tanszéknek és még sokra is viheti. Nekem pedig éppen bele is fér az időmbe, hogy a szárnyaim alá vegyem, ha ő is hajlandó beletenni a maga részét a munkába. Mindig csak ennyi a feltételem a diákok felé, és ha valóban alázatosak, akkor én is megadom számukra az összes elérhető segítséget. Eddig még sosem bántam meg ezt a hozzáállásomat.
-Jelen esetben szerencsés fordulat. – Tény, hogy egyébként én sem vagyok odáig a gondolattól, hogy nem diplomáznak le. De tartom mindig a három lépés távolságot a diákoktól, amibe az is beletartozik, hogy nem szólok bele a döntéseikbe. Egyébként is felnőttek már, nem az én dolgom. Ha bele akarnám ártani magamat, akkor általános iskolában tanítanék.
-Nem feltétlenül nevezném árnyoldalnak. Az ilyen események, még ha nem is túl vidámak, sokat hozzáadnak ahhoz, akik ma vagyunk. – Persze, én könnyen beszélek. Nekem nincsenek ilyen emlékeim. Megvoltak a magam nehézségei, de a háború kimaradt. Nem mondanám, hogy bánom ezt a hiányosságot.
De aztán már egészen más köti le a figyelmemet, mint holmi háborúk és szakdolgozatok. Nem titok előttem sem, hogy mekkora a Draco könyvtár és hogy micsoda kincseket rejteget olyasvalaki számára, mint én.
-Ó hát… ebben az esetben igazán megköszönném. – Még azt is mondhatnánk, hogy egészen kivirágzom, de nem vagyok sem fiatal lány, sem rózsabokor. -Talán a legújabb kutatásomhoz is találok ott valamit. – Legalábbis ebben reménykedem, mert egyébként már az összes máshol elérhető forrást felhasználtam hozzá. A munka viszont még messze nem teljes.


 

@
Blaze Corian

Oktatás
Blaze Corian


:
Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Interview-image,145948
Play by :
Billy Andrews
Keresettek :
Join date :
2020. Oct. 14.
Hozzászólások száma :
41

Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Empty

Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Empty
Ajánlott tartalom




Some help pls ~ Blaze & Florian - Page 2 Empty
 Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» Blaze Corian
» Florian Draco
» Halloween - Florian & Eden
» The "good" siblings ~ Dimitri & Florian
» I'm lost in the darkness, and you are my torch ~ Orion x Florian
Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
One of Us :: Reality is whatever we want it to be :: Más idösikok :: Jövö-
^
ˇ