Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
That, my dear
is what makes a character interesting, their secrets.
"Tell me your story"
These are the most powerful words in the universe

crimson dusk
Pretty please - Page 2 Emptyírta: Eliott Irvine
Csüt. Okt. 28, 2021 6:34 pm

queen of nothing
Pretty please - Page 2 Emptyírta: Florian Draco
Pént. Okt. 22, 2021 1:14 pm

It is what it is - Deni & James
Pretty please - Page 2 Emptyírta: Fernandeniar Leach
Hétf. Okt. 11, 2021 9:49 pm

Like I ever wanted to see you again ~ Kyle & Leith
Pretty please - Page 2 Emptyírta: Kyle Thyron
Hétf. Okt. 11, 2021 8:48 pm

See, hear and speak
Pretty please - Page 2 Emptyírta: Kyle Thyron
Hétf. Okt. 11, 2021 8:40 pm

Sonja & Elijah - and the earth is still moving
Pretty please - Page 2 Emptyírta: Sonja Hunt
Vas. Okt. 10, 2021 10:37 am

Cyrus x Cain - Shake it up
Pretty please - Page 2 Emptyírta: Cyrus Fisher
Vas. Okt. 10, 2021 9:45 am

First step to a (not) wedding
Pretty please - Page 2 Emptyírta: Anriad Lyell
Hétf. Okt. 04, 2021 8:44 pm

Jonathon Llythir
Pretty please - Page 2 Emptyírta: Jonathan Llythir
Hétf. Szept. 27, 2021 10:10 pm

I'm lost in the darkness, and you are my torch ~ Orion x Florian
Pretty please - Page 2 Emptyírta: Orion Draco
Pént. Szept. 24, 2021 3:08 pm

Here we are
kings and queens of the world
Jelenleg 56 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 56 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (73 fő) Csüt. Szept. 19, 2024 11:46 pm-kor volt itt.


Megosztás
 

 Pretty please

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Pretty please - Page 2 EmptySzomb. Jan. 02, 2021 8:05 pm
First topic message reminder :

Xavi x Ewan

Patience is not simply the ability to wait - it's how we behave while we're waiting.

Másnap délután van, én pedig tűkön ülök. Pedig már futni is voltam. Kétszer. Nem vagyok hozzászokva az ilyen helyzetekhez, ez a kényszerszabadság pedig a lehető legrosszabb, amit tehetett velem a parancsnok. Egyszerűen képtelen vagyok megmaradni egy helyben, így nem olyan nagy csoda, hogy három sikertelen hívás után már ott tobzódok Thornton hotelszobája előtt. Van előnye a jelvénynek.
Határozottan kopogok az ajtaján, de talán nem annyira, hogy azt higgye, bárki rá akarja törni az ajtót. Vagy… a fene tudja. Kicsit tényleg rá akarom törni, ha már cseszik felvenni a telefonját. Nem mintha nem érteném meg, ha dolga van. Minden elpergő pillanattal nagyobb ostobaságnak tűnik, hogy itt vagyok. Megigazítom az amúgy tökéletesen álló nyakkendőmet.
Megpróbálhattam volna negyedszer is felhívni, nem?

Vendég

Vendég
Anonymous



Pretty please - Page 2 Empty

SzerzőÜzenet

Pretty please - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 14, 2021 8:58 pm
Xavi x Ewan

Patience is not simply the ability to wait - it's how we behave while we're waiting.

Az igazat megvallva, egy hosszú pillanatig elgondolkodom, mit is válaszoljak Thornton provokatív kérdésére, de végül csak előkaparom a maradék pókerarcomat, és leheletnyivel feljebb vonom a szemöldökömet.
- Ezt vegyem meghívásnak? - nem is lenne ezzel a megjegyzéssel valószínűleg semmi probléma, ha nem egy szál törölközőben állna előttem. Vajon lenne kedvem tényleg csatlakozni hozzá? A fenébe, nem mondom, hogy kirugdalnám az ágyamból, ha már egyszer bemászna.
- Ez úgy tűnik, közös vonása a szakmánknak - meg úgy lényegében bármelyiknek, amiben az ember sikeres akar lenni.
Halkan felhorkanok a Noelre vonatkozó megjegyzésére. Ha más nem is, de a magas intelligenciánk hasonló vonásunk az öcsémmel.
- Csak tudnám, az okos fejével hogy a francba keveredett ekkora szarba - mormogom az orrom alatt, mielőtt ideiglenesen búcsút intenék az ügyvédúrnak.

Amikor végül visszatér, és megszimatol, mint valami vadászkopó, felszusszanok.
- Jó ideje egy szálat sem szívtam. Vagyis a fél órával ezelőttit nem számítva - adok magyarázatot a dohányszagra. Nem szokásom az idegeskedés, de most van miért, és hát… hamar visszaköszön a régi megszokás, ha megadja a lehetőséget az ember.
A másik kérdését némileg félreértem, de hamar elmagyarázza, mire is gondolt. Igen, én is valami hasonlóra jutottam, ha kizártam a lehetőségét, hogy valóban Noel lett volna a bűnös.
- Wayne Thompson - vágom rá szinte egyből a nevet, amit Noeltől kaptam. Hiába igyekeztem nem turkálni a dolgaikban, a név ettől még könnyedén megragadt az ilyen részletekre specializálódott agyamban. Igazából nem mernék mérget venni rá, hogy nem kamu a név, amit adott, úgyhogy nem kis érdeklődéssel várom, hogy Thornton megtalálja-e a listán. Na nem mintha attól, hogy nem találja, még biztosan álnév lenne, de egyre nő a valószínűsége.
- Találjuk meg, akit védenek, aztán meglátjuk, mihez kezdhetünk a helyzettel és a bizonyítékokkal - elég eltökélt vagyok az üggyel kapcsolatban, és Thornton láthatja rajtam, hogy teljesen komolyan veszem a bűnrészesség kérdését. Én is tudom, mennyire előnytelen helyzeteket képes produkálni, pláne, ha nincs fő gyanúsított, és az egyetlen gyanúsított sem hajlandó beköpni a többieket.
- Kétlem, hogy olyan kapcsolatban lennének, hogy Noel bárkit a saját kárára védjen - pláne, ha az börtönt jelent. Annyi esze csak van. - Legrosszabb esetben megpróbálkozhatunk egy vádalkuval.
A nagy mellényem ellenére most mégis szinte kérdésként hangzik el az utolsó kijelentésem. Igen, bízom benne és abban, hogy jól ítéli meg a helyzetet.
Persze ettől még meglep, amikor rá is kérdez, pláne a kiegészítéssel együtt.
- Bízom magában - biccentek ráemelve a tekintetemet. Komolyan gondoltam. - Ha akarja, egy ebéd közben beavathat a tervébe. Meghívom, természetesen. Mit enne?
Elfogadok nemet is… megfelelő indoklással, természetesen.

Vendég

Vendég
Anonymous



Pretty please - Page 2 Empty

Pretty please - Page 2 EmptyPént. Jan. 15, 2021 12:30 pm
Ewan & Xavi




Mondanám, hogy engem nem lehet meglepni, de erre most cáfolt rá a nyomozó egy szempillantás alatt. Nem hagyom ugyan kiülni az arcomra, ebben lassan évszázados gyakorlatom lesz, de azért az agyam hátuljában egy halk, meglepett káromkodás felreppen, miszerint: miafasz?
Halszerű tátogás helyett azonban csak felvonom az egyik szemöldökömet és a tekintetemet a férfire függesztem.
-Nem is gondoltam volna, hogy ilyen vágyai lennének pont egy ügyvéddel. – szúrom oda, de most már aztán tényleg ideje felöltözni és elindulni, vágyak és seggbámulás ide vagy oda.
Kiszállva a kocsiból egy apró mosollyal rázom meg a fejemet. Úgy tűnik nem érti, noha ő egészen máshonnan szemléli az egészet, mint én.
-Pontosan azért keveredett ekkora bajba. – Kétlem, hogy ettől jobban fogja érteni, de engem vár a munka, őt meg a titkos füstölgés, ami nem is olyan titkos. Elvégre amikor visszaérek, egy szempillantás alatt megérzem az ismerős szagot és rá is kérdezek, mert hát nem tűnt olyan bagózós típusnak.
-Jól van, hát én nem ítélkezem. – emelem fel a kezeimet. Engem valahogy sosem vonzott a dohányzás, de ha valakit ez megnyugtat, hát tegye. Egyébként is jogi képviseletet biztosítani jöttem, nem pedig egészségtippeket adni.
-Ilyen nem szerepel. – futom végig a listát, bár láthatóan ez a tény nem igazán lep meg, feltételezem, Williamset sem.
-Az a maguk reszortja. Én csak a szart takarítom. De szerintem van maguknál egy tégla.– mutatok rá a nyilvánvaló tényre. De hát tény. Ők nyomoznak, én meg rendet rakok. -Holnap intézkedem független pszichológiai szakvélemény ügyében, illetve beszélek néhány… ismerőssel. – A mondat végén jelentőségteljesen nézek rá, hogy megértse belőle a lényeget, hogy miféle ismerősökről van szó és miféle beszélgetésről. Nem szép dolog a vesztegetés, de másokra kenni gyilkosságokat sem az. Egy-egy.
-Igen, azt B-terv gyanánt mindenképpen érdemes talonban tartani. – Kérdés, hogy mennyire tud használható információkkal szolgálni a bíróság számára, de ez olyasmi, amire majd nekem kell fényt derítenem.
-Most hogy mondja… kezdek éhes lenni. Menjünk! – állapítom meg, így egyértelműen rábólintok az ebédre. -Egy taco jól esne. – azért még a levegőben hagyom a kérdést, elvégre lehet, nem szereti az ilyesmit, bár én a magam részéről imádom a tacot.



Xavier Thornton

Rendfenntartás
Xavier Thornton


:
Pretty please - Page 2 Giphy
Play by :
Jason Momoa
:
Pretty please - Page 2 Source
Join date :
2020. Nov. 04.
Hozzászólások száma :
52

Pretty please - Page 2 Empty

Pretty please - Page 2 EmptyVas. Jan. 17, 2021 11:35 am
Xavi x Ewan

Patience is not simply the ability to wait - it's how we behave while we're waiting.

Van egy erőteljes gyanúm, hogy megleptem az ügyvédurat, de fene a gyakorlatába, elég jó a pókerarca, hogy ne tudjam tényleg leolvasni róla, mi jár a fejében. Őszintén szólva még engem is kicsit meglepett a reakcióm, de ha már így nekiálltunk kóstolgatni egymást, hát ki vagyok én, hogy a pillanatnyi szórakozásunk útjába álljak? Abból még nem lesz semmi, hogyha finoman felvázoltuk a határokat, nem igaz?
- Senkinek nincs a homlokára írva a foglalkozása - vonom meg a vállam, enyhe célzással. Egyébként pedig kizártnak tartom, hogy valakinek senkivel és semmivel kapcsolatban ne lennének a rossz tapasztalatokból kialakult előítéletei. Azt sem mondtam, hogy nem lehetnek kivételek minden szabály alól. Ő például egészen szimpatikus, ha leradírozom a homlokáról a címkét, még ha ezt nem is ismerném be hangosan.
Az sem véletlen nyilván, hogy én nyomozó lettem, ő meg ügyvéd. Másképp működik az agyunk - soha nem lettem volna képes annyi szart beseggelni, amennyit nekik kell egy diplomához -, máshonnan közelítjük meg a dolgokat, és talán ezért is beszélünk el néha egymás mellett. Mint most is. Tényleg nem értem, mire gondol pontosan, de amíg ő érti, és tudja, mit is akar kezdeni vele Noel ügyében, addig nincs probléma.
Amikor visszatér, és rákérdez a bagószagomra, kissé szkeptikusan figyelem, ahogy felemeli a kezét.
- Hogy képes ezt úgy mondani, hogy mégis az ellenkezőjét érzem? - nem kötözködöm, kivételesen tényleg nem. Úgy tűnik, az idegeim kezdik, ha nem is felmondani a szolgálatot, de ráhagyni a dolgokat a világ rendjére. Amit tudtam, megtettem, a többit majd eldönti az idő és a nyomozás. - Ez valami jogi dolog lehet. Biztosra veszem, hogy van ilyen tárgyuk az egyetemen, nem is tudom… hogyan alázzunk meg másokat észrevétlenül?
Ha jól sejtem, inkább valami törvényszéki retorika szerű dolog lehet inkább, de hát fura lenne, ha nem próbálgatnám a kedves jogtudorom humorérzékének határait. Talán csak az a halvány félmosoly árulkodik a komolytalan szándékaimról, amit ezúttal nem sikerül lenyelni.
Persze rögtön eltűnik a pillanatnyi felhőtlen jókedvem, amikor kiderül, hogy a név nem szerepel a listán. Igen, számíthattam volna rá, de… a francba már!
- Megfojtom… - dohogom, elég nyilvánvalóan az öcsémre célozva. Börtönbe ne kerüljön, de tőlem biztosan megkapja a magáét, ha egyszer vége lesz ennek az egésznek.
- Igen, én is így sejtem egy ideje - bólintok rá kelletlenül a téglás megjegyzésre. Egyelőre azonban nem sikerült rájönnöm, hogy ki az, és hát… lehet, hogy nem is nagyon lesz lehetőségem már rá, ha igazak a pletykák az áthelyezésemet illetően.
- Ismerőssel…? - fixírozom egy darabig, és mintha a számat is elhúznám egy pillanatra, de ez lehet csak illúzió a megadó sóhaj előtt. - Tegye, amit tennie kell.
Soha nem gondoltam volna, hogy egyszer ezt fogom mondani, de azt sem, hogy Noel ilyesmibe keveri magát.
Persze azt én is szeretném tudni, hogy Noel mennyit is tud valójában, és mennyi hasznos információval tud és hajlandó szolgálni a rendőrségnek és a bíróságnak. Nem vagyok kibékülve ezzel a bizonytalansággal. Nehezen viselem, ha valamit nem tudok, amit úgy érzem, tudnom kellene. Nem véletlenül vagyok nyomozó, és abból sem az alja.
- Remek - biccentek, majd a taco említésére elgondolkodom. Szeretem a mexikóit, viszont azt is, ha van egy kis csavar az ételekben. Valami, amitől igazán emlékezetesek lesznek. - Hogy áll az indiaival? - kérdezek vissza, aztán úgy döntök, némi magyarázatra szorul a kérdésem, mielőtt bunkónak gondolna. Vagyis bunkóbbnak, mint most. - Ismerek egy remek mexikói éttermet, ahol a séf félig indiai. A currys marhás tacojuk fennséges. De maradhatunk a hagyományosnál is, ha nincs kísérletezős kedvében.
Tényleg ráhagyom, hogy döntsön, csak felajánlottam a lehetőséget. Meg hát… az sem baj, ha egy kicsit jobban megismerem. Szigorúan csak a nyomozószimat miatt.

Vendég

Vendég
Anonymous



Pretty please - Page 2 Empty

Pretty please - Page 2 EmptyHétf. Jan. 18, 2021 12:49 pm
Ewan & Xavi




Kissé összeráncolom a homlokom – ezúttal direkt nem is rejtegetem, hogy mit gondolok. Ez most vicc akart lenni? Vagy sértegetni akart? Akármelyik is legyen, ez most nem sikerült. Lehet, nem ártana néha egy kicsit szórakoznia és akkor még egy-egy poén is összejönne szegénynek. Rendesen megsajnálom, ha így folytatja.
Jobb is, ha megyünk, mert így is rengeteg dolgom van még. Nem csak a kihallgatáson, hanem utána is, sőt, ami azt illeti, utána még sokkal több dolgom is van, mint gondoltam. Rázósabb az ügy, mint eddig gondoltam – pedig már eddig sem volt piskóta. No, persze ez nem jelenti azt, hogy kihátrálnék. Sőt, ettől kapok igazán vérszemet. De ez… cigaretta szag?
-Azért, mert nagyon szeretne szívből gyűlölni és ezért megpróbálja belelátni. – felelem egyszerűen egy vállrántással, mert a magam részéről tényleg semmilyen mögöttes tartalmat nem szántam a mondandómnak. Szimplán nem tudom elképzelni cigarettával a szájában. Néha még én is szoktam tévedni, na. Hát már kezdek attól tartani, hogy helyben elfenekel! -Természetesen! Sőt, nézéstechnikából külön gyakorlatunk volt. Máshogy kell nézni magukra, nyomozókra, megint máshogy a vádlottra, na és a bíró… na, ott jönnek a kiskutyaszemek! – vágom rá gondolkodás nélkül, amikor még fokozni is próbálja a dolgot. De… hű, hát mindjárt el is mosolyodik nekem! Ha tudom, hogy ettől ilyen jó kedvre derül, hamarabb kezdtem volna meztelenül rohangálni előtte.
De van, amit még ez sem old meg, pláne akkor, ha nem találom, amit keresek. Azt hiszem, talán lassan a nyomozó is megérti, hogy bár a munkánk időnként talán egy kissé megkérdőjelezhető, okkal működik úgy, ahogy.
-Ha gondolja, ismerek egy jó ügyvédet. – jegyzem meg, még mindig a papírokat böngészve, amikor megjön a nagy fojtogatós kedve, de látszik, hogy most kivételesen csak félig figyelek rá, mert sanda gyanúm támad. A jelek szerint nem csak nekem.
-Az a jó, hogy olyanunk még nekünk is lehet. – kacsintok rá vigyorogva, miközben már a terveimet kezdem szőni, hogy hogy fogom ebből kirángatni a srácot. Csak azt felejtem el, hogy kivel ülök az autóban. Nyilván ő is tudja, hogy sokszor cserél gazdát pénz a megfelelő eredmények érdekében, de a hogyanjáról már fogalma sincs.
-Az egy nagyon utópisztikus világ, ahol a piszkos ellenféllel szemben tisztán is lehet nyerni. – Fejtegetem, mert bár nem mondom, hogy egy szent vagyok, hiszen én is visszaélek azzal, hogy nem élünk utópiában. Viszont most éppen az ő érdekeit szolgálja ez. A dolgok egyszerűen nem csak feketék és fehérek. Viszont egy biztos: éhesen nem lehet dolgozni.
-Jól. – Most direkt akar ellenkezni? Mi ez a folyamatos lázadozás? Mint akit a szobájába küldtek a szülei…
Aztán elterül az arcomon a felismerés, amikor végre veszi a fáradságot, hogy elmagyarázza, hogy jön az indiai a mexikóihoz. Na, ez már mindjárt jobban tetszik!
-Hmm… érdekes hangzik. Menjünk! – bólintok rá végül, bár egyelőre még a fejemben nem jött össze a curry meg a taco. Viszont szeretem az ilyesmit, otthon is képes voltam megkóstolni a rántott vizet a helyi fine dining étteremben – bár az nem volt egy nagy eresztés.



Xavier Thornton

Rendfenntartás
Xavier Thornton


:
Pretty please - Page 2 Giphy
Play by :
Jason Momoa
:
Pretty please - Page 2 Source
Join date :
2020. Nov. 04.
Hozzászólások száma :
52

Pretty please - Page 2 Empty

Pretty please - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 21, 2021 8:39 pm
Xavi x Ewan

Patience is not simply the ability to wait - it's how we behave while we're waiting.

Nem tehetek róla, ha mindent magára vesz. Ha nem is poénnak szántam a megjegyzésemet, de sértésnek biztosan nem. Igazából annyiban tényleg így gondolom, hogy az ágyban senkinek nincs a homlokára írva a foglalkozása, ott nem számít más, mint hogy megvan-e a kémia két ember között, nem igaz?
- Nem próbálom szívből gyűlölni. Felesleges energiapocsékolás lenne - vágom rá fapofával. Értse, ahogy akarja.
Mégis, amikor rákontráz a szavaimra, szusszanva elmosolyodok, és megcsóválom a fejem. Az igazat megvallva, kedvelem a humorát, amikor éppen megcsillogtatja.
Persze nem tart sokáig a jókedvem, amikor kiderül, hogy lényegében nincs sok információnk Noel rejtélyes ismerőséről. Ettől függetlenül a fojtogatós kirohanásomra adott válasza megint kizökkent a nagy letargiából. Néhány pillanatig szótlanul figyelem az arcára kiülő koncentrációt, ahogy a papírokat böngészi. Lehet, hogy sokszor nem értek egyet az ügyvédek módszereivel, de ettől még vannak olyanok, akiket igenis kedvelek a választott hivatásuk ellenére is. Talán ő is lehet ilyen kivétel.
Azért amikor vigyorogva rám kacsint, valami megmagyarázhatatlan oknál fogva hirtelen szorosabbnak tűnik az inggallérom, de megállom, hogy odanyúljak megigazítani. Inkább figyelek a szavaira, és nehézkesen felsóhajtok.
- Valahogy, ha az ember ilyen hivatást választ, mint a mienk, csak hisz egy rendszerben, ami elválasztja a jót a rossztól. Elég szomorú, hogy előbb-utóbb mindenki kiábrándul az igazságszolgáltatásból, és kénytelen belátni, hogy van, amikor a rendszer egyszerűen hibás - vagy épp nem elég hatékony ahhoz, hogy néhány dolog ne sikkadjon el a bürokrácia útvesztőiben. Ráadásul akinek pénze és hatalma van, szinte bármit megtehet.
Amikor végül az ebédre terelődik a szó, valóban úgy érzem, némi magyarázatra szorul a fúziós konyha ezen gyöngyszeme. Pláne, hogy a kérdésem után már látom Thornton arcán a kétkedést, hogy megint csak kötözködni próbálok vele. Annál üdítőbb a lelkesedése, ami bár meglehetősen visszafogott, legalább nem utasította el élből a kísérletezést. Biccentek egyet, miközben pittyen mögöttem az autó, és intek az ügyvédúr felé, hogy szálljon be.
- Körülbelül húsz percre van innen, ha a forgalom kegyes lesz hozzánk - ahogy a legtöbb nagyvárosban, itt is elég kiszámíthatatlan a forgalom alakulása, de ez benne van a pakliban.
Út közben nem szólok sokat, hacsak nem kérdez, és amikor leparkolok az egyik kis mellékutcában, nem várok sokat, mielőtt kiszállnék.
Maga az étterem az utca felől egyáltalán nem feltűnő, az ember simán elsétálna előtte, ha nem keresi szándékosan. Belül azonban, a szűkös első rész mögött tágas tér fogad, ami elsőre talán kaotikusnak tűnhet a tipikus mexikói színvilág és az indiai faliszőnyegek keverékével, miközben a háttérben halk, indiai popzene szól.
- Ne ijedjen meg, meg fogja hódítani, ígérem - mármint az étterem, meg a kaja. Miért is céloznék másra? A jó étel kilátásától még az én kedvem is fél mérfölddel jobb lesz, és még mosolygok is. Vagy mégsem? Valami hasonlót produkálok, egyezzünk ki ennyiben.
Miután kapunk egy asztalt két személyre, megcsodálhatjuk az étlapot is, amiben mexikói, indiai és fúziós ételeket is találunk.
- Én egynek biztosan a curry marha taconál maradok, azt tényleg tudom ajánlani - a másik valószínűleg a tandoori tacojuk lesz, de még azért átgondolom. Meg természetesen ha már itt vagyunk, egy mango lassi.
- Gyakran hagyja rábeszélni magát hasonló elvetemült ételek kipróbálására? - pillantok fel a menüből, majd le is teszem magam elé az asztalra, jelezvén, hogy én már választottam.

Vendég

Vendég
Anonymous



Pretty please - Page 2 Empty

Pretty please - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 21, 2021 11:01 pm
Ewan & Xavi




Meg sem próbálom elfojtani az elégedett vigyort a válasza hallatán. Nem mintha eddig nem lett volna egyértelmű, hogy nem tud annyira utálni, mint szeretne. Ez egyszerre szórakoztató és imponáló. Még valami egyetemen tanult nézést is bedobnék, de annyira próbál komoly lenni, hogy végül nem nehezítem meg a dolgát. Így is van épp elég idegeskedni valója, mert ez az ügy egyáltalán nem fest szépen. Nem olyasmi, amit ne tudnék megoldani, de azért le fogok tőle izzadni és cseppet sem kellemes értelemben.
-Na, látja, ez az, amiről nekünk nincsenek illúzióink. – Nem kritika ez, csupán tény. Valahol irigylem azokat, akik ilyen vehemenciával tudják belevetni magukat a munkába a jó ügy érdekében. Csak hát ritkán létezik valóban jó ügy és rendszerint akkor sem úgy sül el a dolog, ahogy kéne. Pénz beszél, kutya ugat.
Viszont ennyi izgalom egy napra tényleg ebédért kiált, még ha eleinte kételkedem is ebben az ajánlatban. Nem mintha nem lennék nyitott, inkább csak abban kételkedem, hogy nem vitatkozni akar már megint. De hogy minek vitatkozik ennyit…
Még szerencse, hogy nincs messze, mert lássuk be, New Yorkban elkényelmesedik az ember. Kimegyek az utcára és egyből 3 különböző étteremből és két utcai árusból válogathatok, hát ha még sétálok is egy kicsit!
Alig hallhatóan azért fellélegzem, amikor megérkezünk és nem valami puccos hellyel találom magamat szembe. Öltöny ide vagy oda, nem vagyok az a nagyzolós típus. A rántott vizet is inkább csak kíváncsiságból rendeltem, nem pedig azért, mert gyakran járnék fine dining éttermekbe.
-Kápráztasson el! – tárom ki a karjaimat, ahogy belépünk, bár egyébként egyáltalán nem ijedtem meg. Kifejezetten szimpatikus a hely.
És az ott… csak nem egy kis jó kedély? Istenbizony kezdtem kételkedni benne, hogy szokott neki ilyenje is lenni. De meg kell hagyni, ez jobban áll neki, mint amikor citromba harap.
Elégedetten hümmögök hallva az ajánlatot, de azért megnézem magamnak, hogy mi minden van még itt. Végül megtartom a marhás ötletet is, de választok még mellé egy masalásat is. Egy ekkora fejbe azért kell az üzemanyag.
-Higgye el, ettem már furábbat. – legyintek. Ez némileg az árvaház hozadéka is, mivel ott nem volt túl jó a koszt, ellenben jó egyhangú volt. Csoda, hogy ezek után valaki szinte bármire kíváncsi? -És maga az összes ügyvédjét ebédelni viszi? – kérdezem kissé pimaszul. De hát magára vessen, ha kivirágoztatja a hervadt fikuszt a szobámban. Bár, ami azt illeti, tényleg kíváncsivá tesz ez az irányváltás ahhoz képest, hogy eddig mennyire nem bírta a képemet. Nem mintha adtam volna okot rá, hogy kedveljen, nemigen szoktam az ő oldalán ténykedni a bíróságon.



Xavier Thornton

Rendfenntartás
Xavier Thornton


:
Pretty please - Page 2 Giphy
Play by :
Jason Momoa
:
Pretty please - Page 2 Source
Join date :
2020. Nov. 04.
Hozzászólások száma :
52

Pretty please - Page 2 Empty

Pretty please - Page 2 EmptyPént. Jan. 22, 2021 4:20 pm
Xavi x Ewan

Patience is not simply the ability to wait - it's how we behave while we're waiting.

Nem esik olyan nehezemre beismerni a “vereséget” az arcizmaimmal szemben, amennyire illene. Igazán levetkőzhetném ezt az előítéletességet az ügyvédekkel kapcsolatban, de úgy tűnik, ő is előszeretettel játszik rá az egészre, minek erőltessem meg magam?
Talán valóban ez a különbség a jog és a rend szolgái között, hogy ha valaki rendőrnek áll, legalább az elején valami magasztos céllal teszi, sokszor okkal választja a pályát, és igenis hisz abban, hogy legalább egy kicsit jobb hellyé teheti a világot. A jogban már kevesebb ilyennel találkozni. Ahogy Thornton is mondta, nem kétlem, hogy nincsenek sokáig ilyen illúzióik. Talán mert ott kevésbé éles a határ jó és rossz között, mint amikor szilárd nyomokat követ az ember.
Az igazat megvallva, jólesik néha egyszerűen csak a vita kedvéért szembemenni vele, de fogjuk inkább a rossz természetemre, hogy folyton kötözködöm. Biztos nem volt elég nagy a gyerekszobám.
Alapvetően itt is lenne sétatávolságra is olyan hely, ahova beülhetünk, de ha már úgysem akarunk visszajönni az őrsre, és ha megtehetjük, miért ne vihetném olyan helyre, ami kicsit különlegesebb? Nem, még véletlenül sem akarom elkápráztatni, vagy mély nyomot hagyni benne az ebédmeghívással, egyszerűen csak… szeretek jót enni, amikor lehetőségem van rá. Ez pedig valóban nem mindig jelent fine diningot, bár abból is vannak kivételesen jó tapasztalataim.
Szinte látom rajta a megkönnyebbülést - vagy csak képzelem? -, amikor odaérünk az étteremhez. Bizony, jókedvem lesz az ételkilátásoktól, és ezt nem is akarom már rejtegetni. Az, hogy meglehetősen rossz időszakomban találkoztunk - most komolyan, bárki az életben találkozott jó időszakában egy ügyvéddel? -, nem jelenti azt, hogy egy savanyú, baszatlan fakabát lennék. Na jó, ez utóbbiba inkább ne menjünk bele mélyebben.
Somolyogva nyugtázom a választását, amikor a pincér visszajön, és végül rendelünk. Jó döntés. Van egy olyan érzésem, hogy nem fog csalódni, és tapasztalataim szerint éhesen távozni sem.
- Például? - akarom egyáltalán tudni? Végülis miért ne? Kíváncsi vagyok, mit sorol magától a fura kategóriába.
A pimasz kérdésére is valahogy magától értetődő könnyedséggel válaszolok. Ezzel ugyan nem fog zavarba hozni.
- Bármennyire hihetetlenül hangzik is, maga az első ügyvédem - felelem egy halvány, de egyértelmű félmosollyal. Eddig Noel ügyeiben is elég volt a rendőrség berkeiben elsikálnom a dolgokat, sosem keveredett még akkora bajba, hogy ügyvédet kellett volna fogadnom hozzá.
- Egyébként pedig nem olyan nagy csoda, mindenki jobb kedvre derül egy jó ételtől, és éhesen amúgysem lehet dolgozni. Van egy olyan érzésem - már csak magamból kiindulva -, hogy a következő pár napja úgysem a normális étkezésről fog szólni.
Amikor igazán benne vagyok egy ügyben, képes vagyok rendelős kaján - már amikor eszembe jut -, büfés szendvicsen és kávén élni. Elég abból kiindulnom, hogy ő is a taxiban evett a repülés előtt, és nem az alvás a hobbija.

Vendég

Vendég
Anonymous



Pretty please - Page 2 Empty

Pretty please - Page 2 EmptyPént. Jan. 22, 2021 10:44 pm
Ewan & Xavi




Magamban azért jót szórakozom, ahogy Williams nagyon igyekszik megőrizni az unszimpátiáját, noha megértem, hogy miért érez így a kezdetek óta. Én a magam részéről mindig csodáltam azokat az álmodozókat, akik ilyen világmegváltó hivatást választanak maguknak. Valahogy én nem tudtam ebben hinni. A leggyakoribb kérdés, amit megkapok, hogy mégis hogyan tudok nyugodtan aludni a tudattal, hogy bűnös embereket szabadítok ki az igazságszolgáltatás szerető öleléséből. Nos, ami azt illeti, remekül. Már csak azért is, mert bizonyos ügyeket, amiket még az én gyomrom sem vesz be, eleve nem vállalok el. Például nem dolgozom pedofiloknak. A többire viszont inkább úgy nézek, mint egy kihívásra. A legtöbb történetben egyébként is több van, mint amennyit a külvilág lát belőle.
Talán ugyanezért pimaszkodom a nyomozóval is. Ha valaki, hát ő kihívás, és egészen biztos vagyok benne, hogy még rengeteg meglepetést is tartogat, nem csak ezt a szokatlan ebédet.
-Rántott vizet, füstlevest. – kezdem sorolni egy grimasszal, bár a leves nem volt rossz. Csak hát… azért effektíve ritkán eszem füstöt. Kissé szürreális élmény volt, ami azt illeti.
Nagy szerencsém, hogy még nincs előttünk az ebéd, mert ahogy visszafojtok egy feltörő nevetést, valószínűleg helyben meg is fulladnék. Igaz, így sem marad rejtve, hogy majdhogynem felröhögök a kjelentése hallatán.
-Hát… azt mondják, mindenből kell egy első alkalom. – felelem végül diplomatikusan. Megeshet, hogy valami másra asszociáltam. Ezért is teszem fel a kérdésemet, bár ennyire bőséges válaszra azért bevallom, nem számítottam. Kissé feljebb is szalad az egyik szemöldököm, de végül egyetértő bólogatásba kezdek. Nem túl valószínű, hogy mostanában fogok leülni egy nyugodt ebédhez legközelebb.
-Hű! – nyögök fel aztán, amikor megérkeznek a tacók. Tényleg nem maradok éhes, ez már biztos. És még jól is néz ki! Mármint a taco. -Hát, akkor jó étvágyat! – vigyorodom el elégedetten, mielőtt nekilátnék. Igazat mondott, tényleg jó ez a cucc, habár erről eleinte csak az arckifejezésem árulkodik. Nem szoktam tele szájjal beszélni.
-Szóval, arra gondoltam, hogy beidézném tanúnak. Alátámaszthatná az orvosi szakvéleményt, hogy Noel mindössze lázadó, nem pedig egy gyilkos. Mesélne egy kicsit róla? – Nyilván a hivatalos adatait én is el tudom olvasni, azok a rendelkezésemre állnak. De most nem erre van szükségem, hanem valami személyesebbre. Olyasmire, ami abba az irányba terelheti az ügyet a bíróságon, amerre én szeretném. Önmagában az ő vallomása kevés lesz, elvégre hozzátartozó, egyértelműen elfogult, viszont a jó kérdésekkel pont a jó válaszok kerülhetnek terítékre. Az ügyész faggatására meg majd én felkészítem, alattomos egy banda az. Bár ez talán épp az én számból egy kicsit hiteltelen megállapítás.
-Egyébként ez tényleg remek. – teszem hozzá mielőtt ismét nagyot harapnék a tacóba. Nem tudom, kinek az ötlete volt ezt kitalálni, de szerintem még egy díjat is megérdemelne érte.



Xavier Thornton

Rendfenntartás
Xavier Thornton


:
Pretty please - Page 2 Giphy
Play by :
Jason Momoa
:
Pretty please - Page 2 Source
Join date :
2020. Nov. 04.
Hozzászólások száma :
52

Pretty please - Page 2 Empty

Pretty please - Page 2 EmptyHétf. Jan. 25, 2021 12:03 pm
Xavi x Ewan

Patience is not simply the ability to wait - it's how we behave while we're waiting.

Sosem értettem igazán az ügyvédek munkáját. Mármint nem azt, hogy mit csinálnak, inkább azt, hogy miért csinálják. Számomra mindig evidens volt, hogy igyekszem a legközelebb kerülni az igazsághoz, de az ügyvédeknél ez sosem ennyire egyértelmű. Valószínűleg ebből fakad az alapvető problémám velük. De mégis, az eszemmel tudom, hogy mind többek, mint a foglalkozásuk. Ahogy mondtam, senkinek nincs a homlokára írva, mivel keresi a kenyerét. Valószínűleg, ha egy random iszogatás során botlottam volna bele Thorntonba, mire eljutottunk volna addig, hogy mivel foglalkozik, jobban megismertem volna, mint hogy komolyan érdekeljen. Így azonban némileg döcögősebben indult az ismeretségünk.
De ezen egy kicsit javítani pont megfelel egy ebéd. Nem mintha a dzsinnek különösebben meg kellene ismernie az ügyvédjét, nem igaz? Elvégre csak annyi az egész, hogy ő jól végzi a munkáját, én pedig megfizetem érte. Jócskán. Még csak kedvelnünk sem kell egymást. Valamiért mégis egyre inkább kedvelem.
Valószínűleg mindketten asszociáltunk egy kicsit egy olyan irányba az első ügyvédes kijelentésemmel, ami… nos… valljuk be, nem egészen professzionális. Mi sem bizonyítja jobban, mint hogy ő is majdnem felnevet, ahogy a válaszára az én arcizmaim sem tartják magukat a fapofához, hanem elmosolyodok.
- Azt hinném, hogy minél idősebb vagyok, egyre ritkább az ilyesmi, de mindig van új a nap alatt - mint ahogy Noel is képes újabb és újabb meglepetéssel szolgálni, pedig azt hittem, kezd lassan benőni a feje lágya. De hát hinni a templomban kell.
Amikor végre megérkeznek a tacóink, akkor jövök rá, hogy valójában mennyire ki vagyok éhezve. Nyilván a tacóra.
- Jó étvágyat! - viszonzom egy biccentéssel, mielőtt én is elfogyasztanék csendben egy-két falatot, kiélvezve a különleges ízvilágot, amit az étterem kínálata képvisel. Közben azért kíváncsian lesem Thornton arcát is, hogy vajon mennyire jön be neki az ebéd, de egyelőre úgy tűnik, nem lőttem mellé a meghívással.
Azért a Noelre vonatkozó kérdésre először csak biccentek egyet, majd két falatot legalább elfogyasztok, mielőtt válaszolnék. Amikor viszont megszólalok, leteszem a tacót a tányéromra, és iszok egy kortyot a - szintén remek - lassimból.
- Noel tíz éves volt, amikor a szüleink meghaltak egy balesetben. Harminc évvel fiatalabb nálam. Rosszabb esetben is az apja lehetnék, és akaratlanul is mindig úgy viselkedtem vele, mintha a fiam lenne, nem az öcsém. Persze ez sosem tetszett neki, ahogy az sem, hogy próbáltam valami rendszert vinni az életébe, és amíg nálam lakott, igyekeztem számon tartani, merre jár és mit csinál. Már amennyire lehetett - elhúzom a számat, és kortyolok egyet megint az italomból.
- Akkor már aktív állományban voltam, és gondolom sejti, hogy a munkamorálom nem az utóbbi tíz évben lett olyan, amilyen. Nem sok időm volt Noelre, és egy idő után mindketten egyre nagyobb nyűgnek éreztük egymást. Húsz éves volt, amikor elköltözött tőlem, onnantól fogva pedig szinte fogalmam sem volt róla, hogy kivel barátkozik, vagy merre jár. Kéthetente együtt vacsoráztunk, és havonta egyszer jártunk ki a lőtérre - igen, tudom, hogy ezt majd ki kell hagynom, de Thornton jobb, ha tudja a részleteket -, de nagyjából ennyi volt. Nem jártam a nyakára, feleslegesnek éreztem. Az elején próbáltam, de csak az jött le neki belőle, hogy folyton ellenőrizni akarom, így elengedtem a dolgot.
Na jó, igazából belefér egy falat kaja is időnként, majd miután lenyeltem, folytatom.
- Időnként behozták az őrsre, kisebb bolti lopásért, füvezésért, egyszer autólopásért és gyorshajtásért, sőt, egyszer súlyos testi sértésért is - itt azért elmosolyodok, mert hát… nevetséges a szituáció az eddigiekből kiindulva. - Tudja, miért esett neki egy kétajtós szekrénynek? Mert állítólag engem ócsárolt. Persze ez sem Noel vallomásából derült ki, hanem a szemtanúkéból.
Nehézkesen sóhajtok fel.
- Noel nem rossz kölyök. Néha elgondolkodom, mit csinálhattam volna jobban, de hiába tudom, hol csesztem el… nem véletlen, hogy nincs saját gyerekem sem - persze azon kívül, hogy nem vonzódom a női nem képviselőihez. - Egyszerűen nem értek hozzájuk, és türelmem sincs foglalkozni velük. Bár ez legtöbbször a felnőttekre is igaz.
Ha szokásom lenne, valószínűleg megvonnám a vállamat, de így csak Thorntonra pillantok.
- Ritka az, ha valaki hosszú távon nem idegesít - rendőrként is az átlagnál több partnerem volt, mert sokaknak nem fekszik a maximalizmusom és a munkaholista életmódom

Vendég

Vendég
Anonymous



Pretty please - Page 2 Empty

Pretty please - Page 2 EmptyKedd Jan. 26, 2021 12:54 am
Ewan & Xavi




Egyre kevésbé értem, hogy miért erőltette olyan nagyon a nyomozó ezt a rettenetes ügyvédellenességét. Elvégre most mégiscsak itt ül velem szemközt és ebédelni készül, ami ennek éppen az ellenkezőjéről árulkodik – na, nem mintha panaszkodnék. Nekem a magam részéről semmi bajom a rendőrökkel, habár némiképp naivnak tartom őket. Viszont az én hozzáállásom inkább köszönhető az ő viselkedésének, mint másnak. Csoda, hogy szórakoztat a pálfordulás?
Az első ügyvédje, mi? Ezt már azért nehezen bízom komoly arccal, bár egy ideje nem is nagyon erőlködöm vele. Minek?
-Az mindig van. – legyintek. Ha nem lenne, már rég túlszárnyaltam volna Theot, ami, mint a mellékelt ábra is mutatja, mindeddig még nem sikerült, bár még nem tettem le róla.
Egyébként is szeretem a meglepetéseket. Például, ha elvisznek ebédelni vagy ha finom is az az ebéd, mint mondjuk most. De bármennyire is élvezem ezt a közös ebédet, kénytelen vagyok visszakanyarodni az eredeti témára, különben sosem húzok ki senkit a slamasztikából. Hagyom Williamst kibontakozni, csak néha bólogatok vagy ingatom a fejemet, ahogy beszél.
Viszont ahogy lassanként a végére ér, nem bírom ki egy kis nevetés nélkül, miközben a fejemet rázom. Na, nem kinevetem, csak a jelek szerint én sokkal inkább értem, hogy mi történik, mint ő.
-Rég láttam valakit, aki ennyire vágyik az elismerésre. – Ami azt illeti, még némi hasonlóságot is fel vélek fedezni kettejük között, habár mindketten egészen máshogy próbálják azt kivívni. Nekem is megvan a magam személyes véleménye a dologról, mivel én is valakinek az öccse vagyok… de az egészen más lapra tartozik és jelenleg nem is akarom az orrára kötni. Talán majd egyszer.
Amiatt viszont egy szót sem szólok, amikor a beszélgetés lassan átterelődik Noelről… a kedves bátyjára. Mi több, tulajdonképpen erről is beszélhetne még legalább ennyit. Igaz, ez már kevésbé szakmai okokból érdekel.
-Mégis az embereket próbálja szuperhősként megmenteni. – mosolyodom el az ellentmondáson. Éppen ez az, amit még korábban emlegettem. Ez az a szuperhőstudat és naivitás, amit valahol egy kicsit még irigylek is a hozzá hasonlóktól. Belőlem ez hiányzik. Nem mintha nem konyítanék némileg a pszichológiához. Máskülönben nem tudnám elvégezni a munkámat sem. Nehéz lenne úgy szorongatni mások tökeit, ha nem tudom, hogy mivel tehetem ezt meg.
Csak addig hallgatok, amíg hagyok magamnak egy kis időt, hogy kiélvezzem az első tacóm maradékát… mert hát tényleg jó. Még a végén azt fogom gondolni, hogy le akar nyűgözni. Nos… minden esetre, ha ez volt a szándéka, akkor sikerült. Lehet, hogy túl keveset mosolyog, de az ebédhez azért ért.
-Mondja, vannak… kevésbé becsületes kollégái? – nézek rá jelentőségteljesen. Persze, nyilván vannak, engem inkább az érdekel, hogy ki az. Elvégre, ha nekik lehet téglájuk, aki az én munkámat nehezíti, akkor nekem is lehet. -Holnap még be akarok nézni Noelhez, hogy meséljen végre ő is egy kicsit bővebben. Sokat segítene, ha lennének új barátaim.
Talán most egy kicsit Williams is ráláthat, hogy sokszor nem is arról van szó, hogy ki bűnös és ki nem, hanem hogy ki hajlandó nagyobb árat fizetni azért, hogy megvásárolja az ügyet.



Xavier Thornton

Rendfenntartás
Xavier Thornton


:
Pretty please - Page 2 Giphy
Play by :
Jason Momoa
:
Pretty please - Page 2 Source
Join date :
2020. Nov. 04.
Hozzászólások száma :
52

Pretty please - Page 2 Empty

Pretty please - Page 2 Empty
Ajánlott tartalom




Pretty please - Page 2 Empty
 Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
One of Us :: Every story ends sometime :: Archívum :: Archivált játékok-
^
ˇ