Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
That, my dear
is what makes a character interesting, their secrets.
"Tell me your story"
These are the most powerful words in the universe

crimson dusk
Silas Amenon Emptyírta: Eliott Irvine
Csüt. Okt. 28, 2021 6:34 pm

queen of nothing
Silas Amenon Emptyírta: Florian Draco
Pént. Okt. 22, 2021 1:14 pm

It is what it is - Deni & James
Silas Amenon Emptyírta: Fernandeniar Leach
Hétf. Okt. 11, 2021 9:49 pm

Like I ever wanted to see you again ~ Kyle & Leith
Silas Amenon Emptyírta: Kyle Thyron
Hétf. Okt. 11, 2021 8:48 pm

See, hear and speak
Silas Amenon Emptyírta: Kyle Thyron
Hétf. Okt. 11, 2021 8:40 pm

Sonja & Elijah - and the earth is still moving
Silas Amenon Emptyírta: Sonja Hunt
Vas. Okt. 10, 2021 10:37 am

Cyrus x Cain - Shake it up
Silas Amenon Emptyírta: Cyrus Fisher
Vas. Okt. 10, 2021 9:45 am

First step to a (not) wedding
Silas Amenon Emptyírta: Anriad Lyell
Hétf. Okt. 04, 2021 8:44 pm

Jonathon Llythir
Silas Amenon Emptyírta: Jonathan Llythir
Hétf. Szept. 27, 2021 10:10 pm

I'm lost in the darkness, and you are my torch ~ Orion x Florian
Silas Amenon Emptyírta: Orion Draco
Pént. Szept. 24, 2021 3:08 pm

Here we are
kings and queens of the world
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (73 fő) Csüt. Szept. 19, 2024 11:46 pm-kor volt itt.


Megosztás
 

 Silas Amenon

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Silas Amenon EmptySzomb. Nov. 28, 2020 8:46 pm

Silas Amenon

The way to have power is to take it.


Becenév

Mr. Amenon


Foglalkozás

right hand of the king


Születési hely és idő

Havannah, 1964, július 14.


Családi állapot

workaholic


Beállítottság

bi


Varázserő

splish splash magic



Szirén
Politika
Brad Pitt

Erösségek

Megfontolt. Bölcs. Ellenálhatatlan. Ezekkel a szavakkal illetik legtöbben. A király tanácsadójaként maga is királynak érezheti magát, bár az uralkodás mint olyan sosem vonzotta. Elég okos ahhoz hogy a háttérből akarjon irányítani és ne a rivaldafényben élni.
Sikere van mind nők és mind férfiak terén.
Könnyedén átlát az embereken, egy pillanat alatt kiszúrja a hazugságot vagy ha valaki sumákol. Mindemellett... hűséges fogadott testvéréhez, mindhalálig.
Gyengeségek
Gyakran mondják neki hogy túlzásba viszi a munkát. Ő az aki hajnalban elsőként ugrik a király hívására. Aki már készen öltönyben várja a tárgyalópartnereket mikor azo még sehol sincsenek.
Ez sokszor a kapcsolatai rovására ment, így olyan egyedül van mint az ujjam. De persze nem panaszkodik.
Hirtelen természet, nem tűri az ostoba embereket, és ha kell, véres bosszút áll bárkin aki az útjába kerül.

Család

A család nem a vérrel kezdődik.
Ezt akkor tanultam meg mikor tizennégy évesen végignéztem az apám tárgyalását. Felségárulást követett el és emiatt a szárazföldre száműzték. Könnyek patakzottak az arcán. Könyörgött rimánkodott hogy kíméljék meg. RÁm hivatkozott, hisz az anyám belehalt a születésembe, és csak nem akarnak engem is megbűntetni miatta.
Nem tették. Én ott maradhattam, immáron árván.
Pár évre rá találkoztam először Tybalddal. A vásári forgatagban sodróttunk egymás mellé. Nem tudtam hogy ő a koronaherceg. Mégis... aznap a saját morális vezérlésem győzedelmeskedett a józan eszem felett és így tettem szert egy fogadott testvérre.
Tybald és én azóta elválaszthatatlanok vagyunk. Ő a legjobb barátom, a testvérem, és a bűntársam. Kaptam egy családot mikor a sajátomat elveszítettem.

Torteneted

A vattacukor édes illatta csúszott az orromba mire a gyomrom fájdalmasan összerándult. Idejét sem tudtam már hogy mikor ettem utoljára vattacukrot. Nem voltam abban a helyzetben hogy a nagynehezen összekapargatott kis pénzemből jókora összeget holmi édességre szórjam el. Tizenhat éves voltam, magas, vékony kölyök. Hiába dolgoztam a kikötőben az elmúlt két évben, nem sikerült rendesen megizmosodnom. Talán ez azért is volt mert nem volt elég ennivalóm. Így is olyan munkákat vállaltam el amikre csak szirének képesek, de akikben van egy kis tartás nem teszik meg. Nekem viszont kellett a pénz. Mióta egyedül voltam, nem számíthattam másra, csak magamra.
Erővel fordítottam el a fejem a vattacukros bódétól és folytattam az utam az óriáskerék felé. Ismertem a tulajt, azt mondta ha dolgozok neki pár órát, busásan megfizet, cserébe ő el tud menni a szeretőjéhez. Nem is kérdeztem többet. Elvállaltam.
Teltek az órák és egyedül kezeltem a hatalmas gépet. Az emberek csak jöttek mentek, mindenféle lények, én pedig csak figyeltem őket. Próbáltam kitalálni ki mivel foglalkozhat, ki mi honnan jött, mi lehet élete legnagyobb problémája. Ezzel foglaltam el magam általában. Olvastam az emberekben. És idővel, egyre jobb lettem benne.
Egy fiatal férfi lépett elém és vett egy jegyet magának. Cosdálkoztam hogy egyedül volt. A barna szemei huncutul csillogtak és volt olyan jóképű hogy ne azért legyen egyedül mert nincs szerencséje a nőknél. Úgy festett egyedül akar lenni.
- Csak egyet? - kérdeztem kissé talán meglepve mire bólintott. A vigyora huncut volt, mintha épp valami óriási csíny kellős közepén lenne.
Adtam neki egy jegyet és felengedtem. Alig ment le az első köre mikor két nagydarab, öltönyös fickó kezdett el körbejárni. Tudtam hogy keresnek valakit de nems zóltam. Hagytam hadd keressenek. Az ilyenekkel sosem volt jó tapasztalatom.
A fiatal férfi hamarosan leszállt és vidoran megköszönte nekem a a kört. Kissé zavartan biccentettem és figyeltema  hátát ahogy távolodik. Akkor csillant meg valami ezüstösen a vásári fényeken. Egy ballonkabátos férfi egy pisztolyt vett ki a kabátjából és egyenesen rá irányította. Nem vehette észre, a fegyveres férfinak háttal állt.
Innentől minden olyan gyorsen történt. Nem gondolkodtam csak elhagyva a helyemet, rohantam a fiatal srác felé és ahogy eldördült a lövés odébb taszítottam.
A golyó egyenesen átment a vállamon. A fájdalom iszonyú volt, olyan mint amit sosem tapasztaltam még korábban.
Fogalmam sem volt hogy kerültem a földre és hogy mi történt azután. A barnaszeű srác arca került a látóterembe. Láttam hogy mozog a szája de túlságosan csengett a fülem ahhoz hogy értsem mit mond.
A világ... lassan elsötétült.

***

A konyak füstös illata csúszik az orromba ahogy a vastagfenekű kristálypoharat forgatom az ujjaim között. Kicsit elmerülök a gondolataimban és nem is hallom már szinte ahogy Tybald fel alá járkál körülöttem.
- Hannelise nem fogja hagyni, ezt te is tudod - töröm meg a csendet ahogy végre rápillantok. Negyven év alatt minketten sokat öregedtünk. Az ő haja már teljesen ősz volt, az én szőke fürjeim még bírták, de a szakállamba vegyültek ezüstös szálak. De a tekintete mit sem változott azóta a vásári este óta. Ugyanaz a csintalan, mindig rosszra kész barna szempár tekint rám.
- Hannával ne foglalkozz, vele majd én foglalkozom Silas. Ne aggódj miatta -legyint mintha nem a világ egyik legijeszőbb nőjét vette volna feleségül. Nagy sóhajjal kortyolok a poharamba. Mostmár nem kell amiatt aggódnom hogy túl sokat költök. Az egész királyi kincstár lényegében a kezemben van. És mégis... még mindig sajnálnék annyi pénz kiadni egy kis vattacukorra. A régi szokások nehezen halnak ki az emberből.
- Tybald. Felségárulásra kérsz! - nevetek fel szárazon ahogy újabb maratont sétál a szobában. Erre arról kezd magyarázno hogy hát hogy lenne felségárulás ha ő kéri, és különbenis, ő már nem akar király lenni. Caelan mgé túl fiatal az uralkodáshoz Dante pedig... Dante sosem lenne király. Legalább valamiben egyetértünk.
És én? Én lennék király?
Újra elgondolkodom az italba meredve. Az eszem és a tapasztalaom megvan ahhoz hogy uralkodni tudjak de akarné én egyáltalán király lenni? Akarnám az összes nyűgöt ami már így is az én vállamat nyomja mert Tybald sokszor olyan mint egy nagy gyerek? A válasz egyértelmű nem.
- Caelan jó király lenne. Én nem. Nem akarom megdönteni az uralmadat - csóválom a fejem - Nem is akarok király lenni! Szeretek tanácsadó lenni, és semmi kedvem a sok úri hercehurcához - mordulok a végén mire a fel alá járkáló férfi végre kinyitja a száját hogy hozzászóljon a dologhoz a saját gondolatain kívül mikor kinyílik az ajtó. Hannelise lép be, magasan, vékonyan, a jeges fuvallat amit mindenhova hordoz magával körbelengi.
Egyből felállok a karosszékől és fejet hajtok neki finoman.
- Királyném - köszöntöm mire csak legyint. Nem kedvel. Soha nem is kedvelt.
Tybald szeme köztünk jár de nem szól. Ő is pont annyira tart a feleségétől mint én.
- Indulnunk kell, a tanács nem fog örökké várni - mondja a nő a kezemben levő pohárra nézve. Tudom mire gondol. Ki nem állhatja a konyak szagát. Pont ezért iszom néhány kortyot mielőtt elindulunk.
- Szólok Caelannak - hajtok fejet ismét - Később beszélünk még - nézek Tybaldra jelentőségteljesen aki megforgatja a szemét. Úgysem enged, de tudja hogy én sem.  


Vendég

Vendég
Anonymous



Silas Amenon Empty

Silas Amenon EmptyCsüt. Dec. 03, 2020 11:55 am
Üdv köztünk Silas!

Power doesn't corrupt people, people corrupt power.

Az erő, az igazi erő abban lakozik, aki minden helyzetből képes felállni. Aki összetartja magát, akkor is, amikor az ég elsötétül, és lecsap a vihar. Amikor minden veszni látszik, néhány kőszikla állhatatosan tűri a szelet, és a villámcsapásokat, és kimagaslik minden fölé, büszke hegycsúcsként. Te is egy ilyen sziklaszirt vagy, aki mindent kiállt, aki segített magán, és aki saját erejéből küzdötte fel magát oda, ahol most van.
És hidd el nekem, ha én mondom: a szirének monarchiájának nem a király az alapja. Rád építkezett Tybald, te vagy az, aki mindenben ott áltt mögötte, aki össze tartja az az egész kócerájt. Szerintem jó király lennél, valószínűleg nagyapám is ezt mondaná, de el tudom hinni, hogy neked sokkal jobban fekszik a tanácsadói szerep. Nehéz dolog, amit fivéred kér tőled, érthető, ha árulásnak érzed, és nem fűlik hozzá a fogad. De talán jobb lenne a népeteknek, ha Caelan kerülne trónra. Te pedig ott lehetél, hogy tanácsot adj neki, és támogasd, hogy legjobb tudása szerint kormányozza a sziréneket.
Nem tartalak fel tovább, hiszen fontos ember vagy, sokan várnak rád. Menj, foglald le sármos arcodat, aztán irány a palota, a két hercegnek is szüksége lehet a tanácsodra. Akkor is, ha idegesítenek néha. Örömmel üdvözöllek, hiszen te vagy világunk egyik oszlopa!

Üdvözöl:

Florian



Florian Draco

Arisztokrata
Florian Draco


:
Silas Amenon Be249c9356a06361e98fd1b70aca45fc67147454
Play by :
Timothée Chalamet
:
Silas Amenon 695d9a04ce2dd95b77148faba53f9817
Join date :
2020. Sep. 17.
Hozzászólások száma :
147

Silas Amenon Empty
 Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Xavier x Silas - Law & Order
» Tybald x Silas - a lifetime ago
» I love to hate you ~ Silas & Dante
Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
One of Us :: Every story ends sometime :: Archívum :: Archivált előtörténetek-
^
ˇ