Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
That, my dear
is what makes a character interesting, their secrets.
"Tell me your story"
These are the most powerful words in the universe

crimson dusk
Shit just got real Emptyírta: Eliott Irvine
Csüt. Okt. 28, 2021 6:34 pm

queen of nothing
Shit just got real Emptyírta: Florian Draco
Pént. Okt. 22, 2021 1:14 pm

It is what it is - Deni & James
Shit just got real Emptyírta: Fernandeniar Leach
Hétf. Okt. 11, 2021 9:49 pm

Like I ever wanted to see you again ~ Kyle & Leith
Shit just got real Emptyírta: Kyle Thyron
Hétf. Okt. 11, 2021 8:48 pm

See, hear and speak
Shit just got real Emptyírta: Kyle Thyron
Hétf. Okt. 11, 2021 8:40 pm

Sonja & Elijah - and the earth is still moving
Shit just got real Emptyírta: Sonja Hunt
Vas. Okt. 10, 2021 10:37 am

Cyrus x Cain - Shake it up
Shit just got real Emptyírta: Cyrus Fisher
Vas. Okt. 10, 2021 9:45 am

First step to a (not) wedding
Shit just got real Emptyírta: Anriad Lyell
Hétf. Okt. 04, 2021 8:44 pm

Jonathon Llythir
Shit just got real Emptyírta: Jonathan Llythir
Hétf. Szept. 27, 2021 10:10 pm

I'm lost in the darkness, and you are my torch ~ Orion x Florian
Shit just got real Emptyírta: Orion Draco
Pént. Szept. 24, 2021 3:08 pm

Here we are
kings and queens of the world
Jelenleg 16 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 16 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (44 fő) Vas. Május 19, 2024 7:00 pm-kor volt itt.


Megosztás
 

 Shit just got real

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Shit just got real EmptyPént. Jan. 29, 2021 7:19 pm


 
Ewan & Xavi

 
I like when you smile but I love when I'm the reason

 
  Függetlenül attól, hogy mennyire nekiestem Theonak, igazság szerint nem bántam annyira azokat az SMS-eket, mint amennyire megpróbáltam letagadni a dolgot. Ez a hozzáállásom egyébként is inkább a nyomozó előítéletességének szólt, mintsem neki magának, de a jelek szerint még ő is képes levetkőzni ezeket, ha nagyon akarja. De hát ha a hegy nem megy Mohamednek, akkor Xavier bizony kénytelen szedni a sátorfáját és odacsattogni a nyomozóhoz, aki „nem fogad el randevúmeghívást SMS-ben”. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy ezzel nem kapcsolta be a vadászösztönömet.
Így aztán visszatérve Los Angelesbe az első utam nem egy hamburgereshez vezetett, hanem felkutattam helyette az itt kapható legjobb whiskyt, ami most a hotelszoba komódján pihen egyelőre, amíg öltözködöm. Másodszorra már azért nem ragad magával annyira a kád sem, mint a múltkor, bár tény és való, hogy ezúttal is szívesen merülök el nyakig a habos vízben, mielőtt útnak indulnék.
Egyszerű, fehér inget húzok farmerrel – elvégre most nem dolgozni megyek, hiába tetszik neki olyan nagyon az az öltönynadrág, aztán rendelek egy taxit a hotel elé, ami majd elfurikáz a drága nyomozóhoz. Még jó, hogy az öccse elejtette a telefonban, hogy ma otthon fog ücsörögni egyedül. Hát, akkor ezen most változtatunk.
Ahogy csörög a telefon, magamhoz veszem az üveget, és indulhatunk is. Megvannak a maga előnyei annak, ha ennyi papírt kell kitöltetnem valakivel: megtudom például, hogy hol lakik.
Csinos jattot hagyok a söfőrnél, majd csengetés után megtámaszkodom az ajtófélfán – és reményeim szerint nem valaki más fog ajtót nyitni. Amennyiben nem, úgy széles vigyor terül el az arcomon.
-Azt mondtad, SMS-ben nem fogadod el. Szóval? Megisszuk? – emelem fel a whiskys üveget. De persze nyitva áll a lehetőség előtte, hogy a képembe csapja az ajtót. Bár kétlem, hogy ezt tenné.

 

@
Xavier Thornton

Rendfenntartás
Xavier Thornton


:
Shit just got real Giphy
Play by :
Jason Momoa
:
Shit just got real Source
Join date :
2020. Nov. 04.
Hozzászólások száma :
52

Shit just got real Empty

Shit just got real EmptyPént. Jan. 29, 2021 11:04 pm
Xavi x Ewan

I never smile unless I mean it

Másnap visszaolvasva a nem kevés üzenetet, amit váltottunk, inkább választottam a totális rádiócsendet. Kicsit úgy éreztem, bármit írtam volna is, csak rontottam volna a helyzeten. Meg hát… ezt amúgysem nagyon volt hova magyarázni. Szokták mondani, hogy az alkohol őszintévé teszi az embert… az a mellékhatás nem volt meg, hogy a dzsinnt még idiótává is. Azóta sem tudom elhinni, hogy képes voltam leírni nem csak az öltönynadrágos részt, de a rénszarvasos törölközőt, meg a randevúmeghívást is. Ha Mike nem szívná a vérem minden egyes alkalommal, hogy valószínűleg az egyetlen vagyok a világon, aki részegen is képes barokk körmondatokban fogalmazni, még azon is elgondolkodnék, hogy a tojáslikőr és a bár melege már az elején kiütött, és csak West állt neki üzenetezgetni a nevemben Xavierrel.  Így azonban kénytelen vagyok elfogadni a tényt, hogy lényegében kikezdtem az ügyvédemmel. Vagyis Noel ügyvédjével, nem igaz? Egyébként is nincs ebben semmi rossz, a kezdeti unszimpátiámat is szépen ledolgozta az elmúlt néhány hétben, és azt felesleges lenne letagadnom, hogy igenis megmozgatta a fantáziámat, nem csak azokkal a szépen kidolgozott hátizmokkal, amiket volt szerencsém premier plánban megcsodálni.
Épp az íróasztalom előtt ülök, mellettem egy bögre félig elfogyasztott, már nyilván hideg kávé, és az áthelyezésem ügyében levelezek a new yorki irodával, a halasztási kérelmemet pötyögöm nagy lendülettel, Noel ügye miatt, amikor csengetnek. Fogalmam sincs, ki lehet, nem vártam senkit. Noel nem valószínű, hogy önként idetolná a képét, és amúgyis két napja beszéltünk, a barátaim sosem jönnek anélkül, hogy előre szólnának, így előbb számítok egy kollégára a küszöbömön, mint arra, aki valóban ott áll.
Xavier Thornton életnagyságban, hanyag elaganciával és egy üveg remek whiskyvel, vigyorogva. Én meg mezítláb, egy sötétkék pólóban és fekete melegítőnadrágban nyitok ajtót. Nem mintha bármi szégyellni valóm lenne, de azért ha tudom, hogy vendégem érkezik - pláne ilyen -, jobban összekapom magam. Azon fenn sem akadok, hogy tudja a címemet, tisztában vagyok vele, hogy körülbelül öt helyre leírtam a papírjaira.
- SMS-ben elég nehéz lenne whiskyzni - mutatok rá a nyilvánvalóra enyhén feljebb rebbenő szemöldökkel, mert hát kizárt dolog, hogy megálljam, hogy ne kössek belé amikor csak alkalmam adódik. Az azonban becsületemre legyen mondva, hogy nem ül ki a minimálisnál nagyobb meglepettség az arcomra, és nem kezdek el visszavigyorogni sem. Legalábbis nem az első pillanatban.
- De mivel ahogy látom, remek ízlésed van, bejöhetsz - hogy ezt a kezében tartott üvegre értem-e, vagy arra, hogy idáig eljött miattam, már rábízom, hogy megfejtse. Inkább félreállok az ajtóból, és beljebb tessékelem.
- Érezd otthon magad! - intek a lakás belseje felé, miközben becsukom az ajtót.
A lakás egészen kicsi, épphogy másfél szobásnak mondható. A bejárattól jobbra van egy csukott ajtó a fürdőnek, a kis előtér után jobbra ott a konyha egy kis pulttal és négy bárszékkel. Ami talán feltűnő lehet, a konyhaszekrényben kialakított, plafonig érő, nyitott polcsor, rajta pedig körülbelül két tucat válogatott tömény, leginkább whiskyk, de akadnak rumok, brandyk, sőt, néhány gin is. A konyha egybenyílik a nappalival, aminek a nagyrészét a kanapé, szemben a tévével, valamint az íróasztalom foglalja el. Balra a hálószoba ajtaja áll tárva-nyitva, egészen rendezett képet mutat.
Belépek a konyhába, és előveszek két karcsú, whiskys kóstolópoharat, majd leteszem a pultra, és leülök az egyik bárszékre, jobb karomat lazán a pulton pihentetve.
- Alábecsültelek - rendben, mostmár ha nem is vigyorgok, de magamhoz képest egészen jóízűen mosolygok, miközben Xaviert figyelem.

Vendég

Vendég
Anonymous



Shit just got real Empty

Shit just got real EmptySzomb. Jan. 30, 2021 7:45 am


 
Ewan & Xavi

 
I like when you smile but I love when I'm the reason

 
Noha Theohoz még tajtékozva mentem be nem is olyan rég, ez inkább szólt neki, mintsem annak, hogy a nyomozó részegen írogat nekem. Az utóbbit igazság szerint annyira nem bántam, bár meglepett, hogy hirtelen hogy kinyílt a szája. Legalábbis amíg nem tudtam, hogy mit csinál és kivel. Az sok mindent megmagyarázott. Ennek ellenére bármennyire is szeretem Theot, nem feltétlenül az volt a kedvenc vágyálmom, hogy Theo ott sertepertéljen. Tudom, hogy milyen az, amikor ő vicces kedvében van és ez időnként azzal a veszéllyel fenyeget, hogy én nem fogom annyira viccesnek találni, mint ő.
De legalább így van okom idejönni egy üveg whiskyvel és teli szájjal elvigyorodni, amikor végül kinyílik az ajtó. Ó igen! Már megint kezdi.
-Jó a pizsid! – nézek rajta végig, bár én sem épp báli ruhában szoktam otthon ücsörögni, tehát nem nagyon zavartatom magam emiatt. Én egyébként is egy szál törölközőben nyitottam ajtót legutóbb.
De legalább az ajtó nem vágódik a képembe, így hagyom magamat betessékelni. Nem bámészkodom kifejezetten, inkább csak amolyan futó pillantással mérem fel a lakást. Na ja, valahogy így képzeltem el az otthonát. Rendezetten és szigorúan. Feltéve, hogy nem ittas.
-Már kezdek hozzászokni. – grimaszolok a megjegyzésére, miközben én is helyet foglalok az egyik bárszéken. Az irodámba is úgy jött be, mint akit éppen nyúzni visznek, pedig igazán nem szoktam senkit megszabadítani se a bőrétől, se a bundájától.
-Jöttem volna kevésbé meglepetésszerűen is, de hát annyira tiltakoztál, hogy kénytelen voltam idejönni. – sóhajtok, mintha ez komoly megterhelést jelentene, de látszik az arckifejezésemen, hogy egyébként nem bánom különösebben a dolgot. Igazság szerint még tetszett is, hogy akadékoskodik és kéreti magát.
Ha végre belekerül a whisky a poharamba, úgy felé billentem a poharamat, majd diszkrét koccanás után bele is kóstolok. Hát igen. Jó ízlésem van a whiskyk terén is, azt meg kell hagyni.
-Ne haragudj Theo miatt. Tudod, egy kicsit berágott, mert karácsonykor megvicceltem. – Nem is értem, miért nem örült annak a botnak. Az ő korában már vigyázni kell a balesetekkel, nehogy elessen, vagy valami. Még a végén rosszul törik el valamije, aztán tologathatom körbe a városban egy tolószékben, mint valami kisvonatot. És még a végén vattacukrot is vetetne velem magának. Arról bezzeg egy szót sem szólt azóta sem, hogy golfozik-e a budin. Felteszem, igen, mert arra nem panaszkodott. De azt meg tudom érteni, hogy Ewant a halálba idegelte azzal a tenyérbemászó vigyorával. Azzal még időnként engem is kikerget a világból. Főleg mikor a magánéletemet kutyulja.  


 

@
Xavier Thornton

Rendfenntartás
Xavier Thornton


:
Shit just got real Giphy
Play by :
Jason Momoa
:
Shit just got real Source
Join date :
2020. Nov. 04.
Hozzászólások száma :
52

Shit just got real Empty

Shit just got real EmptyKedd Feb. 02, 2021 11:27 pm
Xavi x Ewan

I never smile unless I mean it

Spiccesen kifejezetten viccesnek találtam Xavier és Theo kapcsolatát, és valahogy ez józanul sem vesztett sokat a varázsából. Bármilyen idegesítő is lehet néha, azért nem olyan rossz, ha valaki törődik az emberrel.
Például hoz neki egy üveg whiskyt, és veszi a fáradságot, hogy személyesen megkeresse, még ha csak egy részeg sms-ezésnek indult is ez a valami. Bármi legyen is. Tény, hogy figyelmes lépés, én pedig értékelem.
Bármennyivel okosabb lenne is befogni a számat, nem tudom - vagy inkább nem akarom - riposzt nélkül hagyni az öltözetemre tett megjegyzését.
- Köszönöm, de ez csak az itthoni munkaruhám. Lényegesen kevesebb textilben alszom - dobom vissza a labdát, miközben igyekszem a lehető legjobb fapofát előhúzni a nem létező farzsebemből - elég kevés sikerrel. Persze, hogy elmosolyodok én is azt a gigantikus vigyort látva! Meg hát kíváncsian lesem azt is, betaláltak-e a szavaim, ha már ennyire kedve van csipkelődni.
Mondanám, hogy ittasan is hasonlóan rendezett a lakásom, de igazából annyira ritkán szoktam tényleg berúgni - bárszekrény ide vagy oda -, hogy fogalmam sincs, mennyire lennék képes rendetlenséget teremteni magam körül hosszabb távon. Az viszont tény, hogy szeretem, ha minden a helyén van, de szerencsére nem veszem kórosan komolyan. Meg hát ilyen kis lakásban egymagamnak még ilyen kevés szabadidővel sem olyan nehéz rendet tartani.
Az a mártírokat megszégyenítő grimasz, amivel válaszol a megjegyzésemre, igencsak jókedvre derít. Mondhatnánk úgy is, hogy indokolatlanul.
- Akkor nem strapálom magam, hogy leszokjak róla - mondom, miközben az üveget megcsodálva megbontom a whiskyt, és megillatolom a dugóját. Ezután öntök csak mindkét pohárba egy kicsit. Csak óvatosan.
- Nem tiltakoztam, csak tényeket közöltem - emelem fel a poharamat, hogy finoman az övéhez koccintsam, miközben a szemébe nézek, majd én is megkóstolom.
- Remek választás volt - ennyi elismerés kijár, ha már ilyen jó italt választott, nem igaz? A második kortyot hosszabban ízlelgetem, miközben hallgatom.
- Igen, rémlik, hogy miután rákérdeztem a reumájára, felmerült, hogy sétabotot kapott tőled. Pedig az elegánsan öregít - vigyorodok el, újabbat kortyolva, majd leteszem a poharamat. - Igazából nem volt olyan szörnyű, mint elsőre gondoltam. Bár így utólag lehet, hogy a tojáslikőr meg a whisky számlájára írom.
Pont mint azt, hogy Theo képes volt rávenni, hogy írjak rá Xavira. Nem mintha ezt annyira bánnám. Ha úgy lenne, azóta is a folyosón lenne kénytelen ácsorogni. Gondolkodok egy fél pillanatot, mielőtt még egy - nagyobb - kortyot húznék az italomból, és felkelek a bárszékről.
- Mindjárt jövök - emelem fel az ujjam, mielőtt besétálnék a szobámba, hogy bő fél percnyi kutakodás után egy kis csomaggal térjek vissza, amit Xavier elé teszek az asztalra.
- Teljesen józanul vettem - másnap, amikor ismét visszamerészkedtem a plázába, hogy ezúttal tényleg levadásszam Noel ajándékát, ez meg… nem tudtam otthagyni, na, és az eladólány valamiért elég furcsán nézett rám, amikor elmorzsoltam egy nevetéstől kicsordult könnycseppet vásárlás közben. - Így utólag is boldog karácsonyt, vagy újévet, vagy amit akarsz. Vedd fizetéskiegészítésnek.
Reméltem, hogy elveszik költözés közben, de ha már Xavier önként jött utánam, miért ne adhatnám oda neki?

Vendég

Vendég
Anonymous



Shit just got real Empty

Shit just got real EmptySzer. Feb. 03, 2021 2:37 pm


 
Ewan & Xavi

 
I like when you smile but I love when I'm the reason

 
Azt kell mondanom, határozottan jól áll Ewannek, ha nem azért kötekedik, mert éppen azzal van elfoglalva, hogy mennyire nagyon nem kedvel. Nem mintha egyébként különösebben mélyen érintette volna a lelkemet – sokan nem kedvelnek. De ez a felállás határozottan jobban tetszik. Még úgy is, hogy valójában Theonak köszönhetem az egészet, amit valószínűleg soha az életben nem fogok beismerni. Így is éppen eléggé nagy az arca.
-Most arra célozgatsz, hogy takarjalak be, nehogy megfázz? – sandítok rá még mindig vigyorogva. Természetesen boldogan hozok ilyen hatalmas áldozatokat, hogy betakarom. Nem venném a lelkemre, ha azért kapna tüdőgyulladást, mert én szőrösszívű voltam és hagytam dideregni egyedül.
Nem mondom, hogy amíg szöszmötöl, addig nem kalandoznak el a gondolataim a bizonyos betakarás irányába, de ahelyett, hogy ezt emlegetném, inkább hagyom kibontakozni a szurkálódásban.
-Nehogy! Még a végén nem kellene megvigasztalnod, amikor sírva fakadok miatta. – Mit ne mondjak. Pont úgy nézek ki, mint aki mindjárt zokogásban tör ki. Főleg ahogy a precíz, körülményes mozdulatait figyelem, amint ismerkedik a whiskyvel. Én a magam részéről egyszerűen csak megiszom általában. Ez is mutatja, miért nem lettem szakértő, noha meg tudom különböztetni az olcsó vacakot a minőségtől.
Egy apró bólintással nyugtázom a dicséretét, épp csak egy pillanattal azelőtt, hogy nevetésben törnék ki. Szóval elpanaszolta! Mindjárt veszek is ki szabadságot, hogy legyen időm egy kicsit sajnálni és a kardomba dőlni.
-Aggódtam, hogy esetleg elesik a zebrán. – felelem ártatlan tekintettel, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Bár, az igazat megvallva, ha Theoról van szó, akkor az is. -Vannak kevésbé szörnyű pillanatai. – ismerem el. Meg aztán ez az adok-kapok játék már vagy ezer éve megy köztünk. Ha nem rólam lenne szó, valószínűleg már nyakon is vágott volna.
Meglepetten pislogok utána, mikor egyszer csak felpattan. Ha nem látnám, hova megy, azt feltételezném, hogy vécére, de ehelyett visszajön… egy csomaggal? Azt hiszem, ez a másik nyomós oka annak, hogy megtetszett nekem. Ő meg tud lepni, márpedig ezt igen kevesen mondhatják el magukról.
-Pedig kifejezetten kíváncsi lettem volna, milyen lehet, ha részegen vásárolgatsz egy plázában. – nevetgélek magamban, miközben odahúzom magamhoz a csomagot és bontogatni kezdem ráérősen. Nem szokásom széttépni a csomagolást, eleve ritkán kapok ajándékot, úgyhogy az ilyen ritka alkalmaknak szeretem megadni a módját.
Jóízűen felnevetek, amikor végre felbukkan maga az ajándék is. Rázom a fejemet, hát nem hiszem el, hogy tényleg képes volt venni egyet. Főleg, hogy… én nem vettem neki semmit.
-Köszönöm! – vigyorodom el. -Én csak magamat hoztam meg ezt az üveg whiskyt. – tárom szét a karomat beismerően. De hát végül is egyfajta ajándék vagyok én is, ha úgy vesszük. És még meglepetés is. Az ér, nem?
-Most már tudom, mit vegyek fel, ha esetleg megint kora reggel jut eszedbe, hogy hiányzom neked. – vigyorgok rá a törölköző felett. Gyanítom, hogy soha nem fogom elárulni neki, hogy valójában miért nem vettem fel aznap reggel a telefont.
-Mondd csak, mit kerestél te tulajdonképpen New Yorkban karácsonykor? – kérdezem végül, miközben lehúzom a poharamba öntött kevéske whisky maradékát. Ez már egy ideje foglalkoztat, mert meg mernék esküdni rá, hogy Noellel akarta tölteni eredetileg. Szóval el nem tudom képzelni, hogy mi vitte rá, hogy az öccse helyett az én mentorommal töltse. Hacsak Theo nem öltözött Noelnek – amit kétlek.


 

@
Xavier Thornton

Rendfenntartás
Xavier Thornton


:
Shit just got real Giphy
Play by :
Jason Momoa
:
Shit just got real Source
Join date :
2020. Nov. 04.
Hozzászólások száma :
52

Shit just got real Empty

Shit just got real Empty
Ajánlott tartalom




Shit just got real Empty
 Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Holy shit, is this my brother?! - Elijah & Skyler
Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
One of Us :: Every story ends sometime :: Archívum :: Archivált játékok-
^
ˇ